OnePlus 7T to rynkowa świeżynka, która niedawno weszła do sprzedaży. Telefon kusi bajecznym ekranem, świetną specyfikacją techniczną oraz już legendarną kulturą pracy nakładki Oxygen OS. A jak wypada kwestia wytrzymałości? Cóż… do ideału trochę zabrakło.

Mówiąc o OnePlus 7T, nie da się nie rozpocząć od specyfikacji technicznej smartfona. Urządzenie ma 6,55-calowy ekran AMOLED, który pracuje w rozdzielczości Full HD+. Sercem konstrukcji jest topowy Snapdragon 855+, któremu towarzyszy grafika Adreno 640. Smartfon oferuje 8 GB pamięci RAM i 128/256 GB na dane użytkownika. Akumulator ma pojemność 4085 mAh, a za wrażenia fotograficzne odpowiada duet 48 Mpix (f/1.6) + 12 Mpix.

OnePlus 7T właśnie wylądował na testach u Zacka, twórcy i prowadzącego kanał JerryRigEverything. Urządzenie zostało poddane torturom, podczas których Zack między innymi sprawdzał, jak wyświetlacz radzi sobie z ogniem zapalniczki. Ekran został potraktowany ostrymi przedmiotami, aby ocenić jego wytrzymałość na uszkodzenia według skali Mohsa. Smartfon radził sobie całkiem dobrze, jednak na końcu przyszedł wielki, finałowy test, w trakcie którego Zack sprawdził, czy urządzenie uda mu się złamać. Zresztą, zobaczcie sami:

Jak mogliście zobaczyć, urządzenie wzbogaciło się o solidnego, dobrze widocznego pajączka. Szkło, które chroni tylną ścianę obudowy nie wytrzymało naporu i pękło. Warto jednak zauważyć, że szkielet OnePlusa 7T wyszedł z tej próby w niemal idealnym stanie. Telefon nie wygiął się, co na pewno działa na jego korzyść. Szkło ma to do siebie, że czasem pęka, zupełnie jak w tym przypadku. Właśnie ze względu na to, że cały telefon się nie złamał, nie uznaję OnePlusa 7T za wielkiego przegranego tego testu. Urządzenie nie zachowało się idealnie, jednak mówienie o klęsce konstruktorów byłoby dużym nadużyciem.

źródło: JerryRigEverything na YouTube