FCC ujawnia specyfikację Xperii L3. Urządzenie zadebiutuje na dniach


Za kilka dni rozpoczynają się targi CES 2019. To dla wielu firm świetna okazja, aby zaprezentować swoje nowości. W zasadzie jest już pewnym, że jedną z tych firm będzie Sony, które na wydarzeniu pokaże trzy nowe urządzenia z Xperią L3 na czele.


Budżetowiec od Sony?

Targi CES ruszają 8 stycznia. A dokładnie dzień wcześniej należy spodziewać się ofensywy przygotowanej przez firmę z Japonii. Poza Xperią L3 spodziewamy się też zobaczyć dwa nowe średniopółkowce z rodziny XA3. Wracając jednak do głównego bohatera tej publikacji – czy smartfon może nas czymś zaskoczyć? Okazuje się, że owszem, może. Sony przygotowało naprawdę ciekawą opcję.

Dzięki FCC wiemy o L3 naprawdę sporo. Spodziewamy się ekranu o przekątnej 5,7 cala w formacie 18:9, na szczęście bez notcha czy tego typu rozwiązań. Budżetowiec będzie posiadać podwójny aparat główny: 13 Mpix + 5 Mpix. Bateria ma zamykać się w pojemności 3400 mAh, nie zabraknie też portu USB-C. Smartfon ma napędzać wydajny Snapdragon 660, choć ta informacja nie jest w stu procentach pewna.

Wydaje się, że największym testem będzie jednak jego wycena. Wiele firm, które ścigają się w segmencie low-endów walczą o naszą uwagę zwłaszcza ceną. Jeśli Sony umiejętnie wkomponuje się w ten nurt i pogodzi specyfikację techniczną z dobrą ofertą zakupową, to nie będę zdziwiony, jeśli Xperia L3 będzie dla wielu osób bardzo ciekawą opcją.

źródło: FCC

na zdjęciu głównym: Sony Xperia XA2 (fot: producenta)