A jednak! Huawei P9 dostaje Androida Oreo

A jednak! Huawei P9 dostaje Androida Oreo

Jakiś czas temu pojawiła się w sieci dość dobrze uargumentowana plotka, wedle której Huawei P9 miał nie otrzymać Androida Oreo ze względu na zbyt przestarzałe podzespoły. Wielu użytkowników nie zgadzało się z opinią, a na firmę wylała się fala krytyki. Co jednak najważniejsze, Huawei ustąpił.


Wypada tu zaznaczyć, że dystrybucja Androida Oreo ruszyła – póki co – na rodzimym rynku producenta, w Chinach. Aktualizacja wprowadza nową wersję interfejsu EMUI, tryb picture-in-picture oraz nową wersję Androida, wraz z uaktualnionymi łatkami zabezpieczeń. Słowem, mówimy tu o pełnoprawnej aktualizacji, nie ma mowy o żadnych półśrodkach. To cieszy.

Kiedy aktualizacja dotrze do Polski? Nie wiadomo, ale…

Huawei nie poinformował konsumentów z innych państw o tak zwanym „rozkładzie jazdy”, czyli choćby przybliżonym terminom aktualizacji dedykowanych dla poszczególnych regionów. Cieszy natomiast, że firma zdecydowała się zmienić swoje początkowe stanowisko. Huawei P9 to nadal mocny, ex-flagowy produkt i szczerze mówiąc, niezbyt wiem, który element konstrukcji miałby nie udźwignąć Androida Oreo. Ostatecznie, wiele nowych urządzeń o gorszej specyfikacji płynnie działa na tej wersji systemu.

Nowe oprogramowanie ma zostać także wdrożone dla Huawei P9 Plus, Huawei Mete 8 oraz Honora 8, Honora Note 8 jak i Honora Play 6X. Wspólnym mianownikiem jest tutaj brak wiedzy o terminie rozpoczęcia aktualizacji. Wygląda więc na to, że posiadacze tych urządzeń z jednej strony mogą odetchnąć z ulgą, jednak muszą uzbroić się także w odrobinę cierpliwości.

źródło: phonearena.com

zdjęcie główne: Huawei P9 (fot: ze strony producenta)