A to niespodzianka. Czyżby Xiaomi Mi 9 miał zadebiutować już w lutym?

A to niespodzianka. Czyżby Xiaomi Mi 9 miał zadebiutować już w lutym?

Mimo, że flagowy Xiaomi Mi 8 jest już na rynku obecny przez jakiś czas, długo nie było słychać nic o następcy. Do dzisiaj. Pojawiły się właśnie pierwsze informacja, które rzucają nieco światła na planowaną premierę smartfona.


Potrójny aparat główny, ekran AMOLED, topowa specyfikacja

Informacja wyciekła do sieci za sprawą serwisu PhoneRadarJeśli źródła serwisu okażą się być zgodne z tym, co zobaczymy podzcas premiery urządzenia, to będzie co najmniej ciekawie. Po pierwsze, smartfon może zadebiutować już w lutym. Oznaczałoby to, że w drugim miesiącu roku czeka nas prawdziwy wysyp urządzeń z najwyższej półki.

Informacja pośrednio pochodzi z Weibo, gdzie pojawiła się za sprawą prezesa zarządu Xiaomi. Zwiastun w zasadzie ucina spekulacje o tym, czy aparat będzie bazował na potrójnej matrycy czy nie. Odpowiadając – niemal na pewno, będzie. Spodziewamy się też wsparcia dla technologii szybkiego ładowania, a wyświetlacz będzie zintegrowany ze skanerem linii papilarnych.

Fot za: PhoneRadar

Pozostając dalej w nurcie ekranu, liczymy na 6,4-calowy ekran wykonany w technologii AMOLED. Zgodnie z informacjami serwisu źródłowego, akumulator ma mieć pojemność 3500 mAh. Im dalej, tym lepiej. Sercem konstrukcji ma być topowy Snapdragon 855 w asyście 6 GB RAM w podstawowej wersji. Ciekawie wygląda też potrójny moduł aparatu głównego. Spodziewamy się 48-Mpix modułu głównego (Sony IMX586), 12 Mpix modułu pomocniczego oraz obiektywu 3D ToF, który pomoże w lepszym odwzorowaniu efektu trójwymiaru.

W chwili obecnej nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji matryc. Nie mamy też informacji o pozostałych wersjach urządzenia oraz kwotach, jakich Xiaomi zażyczy sobie za Mi 9. Warto uzbroić się w cierpliwość, bowiem te pierwsze plotki pokazują, że chiński producent nie zamierza przyglądać się temu, jak pojedynkują się ze sobą inne firmy. Mało tego, zamierza wręcz przejść do kolejnej ofensywy.

źródło: PhoneRadar

na zdjęciu głównym: Xiaomi Mi 8 (fot: producenta)