Android 10 (beta) powoli dociera na Galaxy S10

Android 10 (beta) powoli dociera na Galaxy S10

Android 10 wciąż jest pewnego rodzaju towarem deficytowym. Na uaktualnienie czeka wiele smartfonów, a pośród nich flagowy Samsung Galaxy S10. Na szczęście pojawiają się już pierwsze oznaki tego, że producent niebawem wyda oficjalną aktualizację.


Uaktualnienie do Androida 10 zmierza do mieszkańców Niemiec i Stanów Zjednoczonych, którzy zapisali się wcześniej do programu beta-testów. Pierwsza wzmianka w aplikacji Samsung Members informuje, że telefony z tych dwóch rynków będą jednymi z pierwszych, które dostaną najnowszą wersję zielonego systemu w fazie beta-testowej. Warto dopowiedzieć też tutaj, że producent nie zapomina o swoim rodzimym rynku i aktualizacja dotrze też szybko do Korei Południowej.

Na ten moment nie wiadomo, jakie zmiany zamierza wdrożyć producent. Wiemy natomiast, że jedną z głównych nowości będzie nakładka OneUI w wersji 2.0. Znaczący skok w numeracji (z 1.1 do 2.0) pozwala domniemywać, że nowości będzie dużo. I bardzo dobrze. Mam nadzieję, że lubiany producent zdoła zaskoczyć posiadaczy smartfonów wieloma innowacjami, które polubimy. Jak nie patrzeć, OneUI jest bardzo udaną nakładką i cieszyłby mnie jej dalszy rozwój.

Ciekawostką jest to, że w chwili obecnej nic nie wskazuje na to, aby Android 10 w wersji testowej miał pojawić się szybko na Samsungu Galaxy S10 5G, czyli „limitowanej” wersji urządzenia. Szczerze mówiąc, nie byłbym zdziwiony, gdyby Samsung zamierzał wydać stabilną wersję systemu okolicami świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście, rozkład jazdy będzie różnić się w zależności od telefonu. Coś mi jednak mówi, że posiadacze „dziesiątek” mogą być wręcz pewni tego, że dostaną nową wersję systemu jako pierwsi. Oczywiście, w ramach urządzeń z logo Samsunga na obudowie 🙂

źródło: SamMobile