Android 9 Pie dla Xiaomi Mi MIX 2S już blisko

Android 9 Pie dla Xiaomi Mi MIX 2S już blisko

Android Pie, to nadal pewnego rodzaju towar luksusowy, którym może cieszyć się zaledwie skrawek posiadaczy smartfonów z Androidem na pokładzie. Wiele wskazuje jednak na to, że do zaszczytnego, a zarazem bardzo elitarnego grona już niebawem dołączy smartfon od Xiaomi – Mi MIX 2S.


Jesteś w programie Beta? Nie musisz już czekać

Xiaomi wykonuje w ostatnich tygodniach szereg zadań, które pokazują, że aktualizacja na wielką skalę nadejdzie już niebawem. Nie dawniej, niż dwa tygodnie temu w Chinach, czyli na rodzimym rynku producenta pojawiła się stabilna wersja autorskiego oprogramowania MIUI 10, a po parunastu dniach wszyscy ci, którzy zaktualizowali swoje urządzenia otrzymali nowego Androida Pie jako kolejną aktualizację.

W chwili obecnej oprogramowanie w swojej najnowszej wersji datowane jest na 7 września i dostępne jest dla wszystkich tych, którzy biorą udział w beta-testach. Oznacza to tyle, że producent świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że soft może zawierać pewne błędy, jednak jeśli do programu zostali dopuszczeni już zwykli użytkownicy produktów Xiaomi, to oznacza to również, że firma usilnie stara się wyeliminować wszystkie zauważone wpadki, aby jak najszybciej wydać stabilnego Androida Pie.

Należy tu przypomnieć, że MIUI 10 ma trafić na imponującą listę 28 smartfonów od Xiaomi. Wraz z aktualizacją pojawią się też wszystkie nowości, które przemyca Android Pie, jak tryb adaptacyjnego akumulatora, obsługa gestów, uczenia maszynowego czy znacząco usprawniony system powiadomień.

źródło: gsmarena.com

na zdjęciu głównym: Xiaomi Mi MIX 2 (fot: producenta)