Android Oreo trafia na budżetową Nokię 2

Android Oreo trafia na budżetową Nokię 2

Nokia pod skrzydłami HMD Global wyrasta na producenta, który niemal wzorowo radzi sobie z aktualizacjami. Spora część zeszłorocznych urządzeń dostała już Androida Pie. Co cieszy, firma nie zapomina o starszych oraz tańszych urządzeniach ze swoim logo.


Urządzenie z października 2017 roku dostaje aktualizację

Nokia 2 to budżetowa propozycja, która na pewno nie wydrenuje Waszych portfeli. Smartfon debiutował z Androidem 7.1.1 Nougat, aby doczekać się właśnie sporej aktualizacji systemu operacyjnego. Sprawa aktualizacji Nokii 2 przeciągnęła się dość długo w czasie, bowiem firma gdzieś po drodze zmieniła plan wydania aktualizacji. Zrezygnowano z Androida 8.0, decydując się w zamian na nowszego, lepiej zoptymalizowanego Androida 8.1, co przeciągnęło nieco całą sprawę w czasie.

Producent musiał wzorowo zoptymalizować soft, bowiem mówimy tu o urządzeniu, które ma na pokładzie zaledwie 1 GB RAM. To naprawdę mało. Wydawać by się mogło, że wyjściem z sytuacji może być przeniesienie aktualizacji na Androida GO, jednak pojawiły się tutaj problemy, ponieważ smartfon, który nie debiutował z tą wersją systemu, nie może zostać na nią „zmigrowany”. Zanim przystąpicie do aktualizacji, pamiętajcie o tym, że producent wprost sugeruje, że po instalacji Androida 8.1 Oreo mogą nastąpić nieduże spadki wydajności.

Aktualizacja będzie dostępna w kilkunastu państwach, jednak – na szczęście – Polska także znalazła się na liście. Ze szczegółowymi informacjami o liście krajów, które mogą liczyć na Androida Oreo dla Nokii 2 możecie zapoznać się tutaj. Także pod tym linkiem możecie zarejestrować się, aby móc cieszyć się uaktualnieniem nieco szybciej. Cieszy, że firma tak bardzo stara się o to, aby wydawać aktualizacje jak najszybciej i dla jak największej liczby urządzeń. Brawo, Nokio. Robisz to dobrze 🙂

źródło: gsmarena