Android P (beta 2) już dostępna dla Xperii XZ2

Android P (beta 2) już dostępna dla Xperii XZ2

Jakiś czas temu Sony dołączyło do grona firm, które pozwalają użytkownikom testować najnowszego Androida P w wersji beta. Wszyscy testerzy mogą już pobrać najnowszą wersję systemu. Jakie nowości przynosi aktualizacja?


Google wypuściło drugą betę zaledwie kilka dni temu. Jak widać, firma z Japonii nie potrzebowała zbyt wiele czasu na to, aby dopasować oprogramowanie do Xperii XZ2. Najważniejszą zmianą zdaje się być poprawienie funkcjonowania połączeń telefonicznych. Użytkownicy mieli uskarżać się na to, że czasem, w trakcie trwania połączenia, mikrofony przestawały działać.

Sony Xperia XZ2 /Fot: producenta

Kolejne problemy, które zostały już najpewniej przeniesione do zakładki „rozwiązane”, to poprawa łączności, optymalizacja pracy pasma 4G+ i ustabilizowanie pracy GPS’a, który także sprawiał testerom pewne problemy. Na końcu listy znajduje się poprawa działania ładowania bezprzewodowego, optymalizacja obsługi kart SD i lekkie podrasowanie tak zwanego filtru nocnego, który ma na celu eliminować szkodliwe dla naszego wzroku światło niebieskie.

Wszyscy posiadacze Xperii XZ2, którzy przystąpili do programu Beta powinni już dostać informację o możliwości pobrania aktualizacji przez OTA. Jeśli jednak dopiero teraz postanowiliście, że w sumie to fajnie przetestować sobie Androida P przed innymi, to wszystkie szczegóły z tym związane odnajdziecie w tym linku. Pamiętajcie tylko, że oprogramowanie nadal momentami może działać niestabilnie.

źródło: XperiaBlog.net

zdjęcie główne: Pixabay