Android P – beta 3 już dostępna do pobrania

Android P – beta 3 już dostępna do pobrania

Android P, to póki co towar luksusowy. System cały czas pozostaje w fazie beta-testów, do którego może przystąpić zaledwie garstka z urządzeń, które są dostępne na rynku. Ci, którzy znajdują się w tym gronie, mogą właśnie delektować się trzecią betą najnowszego Androida. 


Wpis będzie krótki, tak samo jak krótka jest lista zmian. Bazując na tweecie, który pojawił się na oficjalnym koncie marki Essential, firma z Mountain View ograniczyła się do poprawy stabilności pracy systemu. Wszyscy ci, którzy liczyli na więcej, muszą obejść się smakiem. Z drugiej strony, może to i lepiej?

Fot: Essential

Ostatecznie to cały czas oprogramowanie o ograniczonym zasięgu, które już niebawem powinno wejść na rynek nieco szerzej. Jeśli więc Google skupia się już tylko na korektach, to być może jest to dobry prognostyk na przyszłość? Z odpowiedzią wypadałoby wstrzymać się gdzieś tak do września, kiedy system z logo zielonego robota powinien oficjalnie wyjść z fazy testów.

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami takich urządzeń, jak Essential Phone, Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL lub Sony Xperia XZ2, nadal możecie dołączyć do programu testów. Pamiętajcie tylko, że tego typu oprogramowanie może jednak sprawiać pewne chochliki.

źródło: Essential Phone (na Twitterze)

zdjęcie główne z: Pixabay