Android P już niebawem trafi na kolejne smartfony Nokii

Android P już niebawem trafi na kolejne smartfony Nokii

Nokia gra odważnie. W zasadzie tylko ta firma zobowiązała się do zaktualizowania wszystkich smartfonów ze swojego portfolio. No, a jako że słowo się rzekło, to teraz wypadałoby się z niego wywiązać. I właśnie to – z żelazną konsekwencją – zdaje się realizować Nokia.


W październiku i listopadzie aktualizacja dla czterech urządzeń

Zgodnie z informacjami, do których dotarł serwis XDA Developersw najbliższym czasie aktualizacji do Androida P mogą spodziewać się posiadacze Nokii 6.1, 6.1 Plus, a nieco później – bo w listopadzie – najnowsza wersja zielonego systemu ma trafić do Nokii 8 i Nokii 8 Sirocco, która pozostaje flagowym urządzeniem HMD Global, który wydaje smartfony z ponadczasowym logo Nokii.

Fot za: XDA Developers

Jeśli producent zdoła dotrzymać terminów, to z wielkim hukiem wedrze się on do wąskiego, a zarazem niezwykle elitarnego grona firm, które przykładają do polityki aktualizacji urządzeń bardzo dużą rolę. Wypada kibicować Nokii, bowiem taki rozwój wydarzeń narzuca dodatkową presję na wiele innych firm. A na tym mogą zyskać użytkownicy. Wydaje się więc, że gra jest warta przysłowiowej świeczki.

źródło: XDA Developers

na zdjęciu głównym: Nokia 8 (fot: producenta)