Android Pie dla Huawei P20, P20 Pro i Mate 10 Pro już bardzo blisko

Android Pie dla Huawei P20, P20 Pro i Mate 10 Pro już bardzo blisko

Huawei nadal pracuje nad stabilną wersją Androida, którą mógłby następnie upublicznić swoim klientom. Wiele jednak wskazuje na to, że czekanie ma się ku końcowi. Po becie przyszła bowiem pora na stabilną wersję softu.


Na pierwszy ogień – Europa

Świetna wiadomość na zbliżające się święta i zakończenie roku kalendarzowego jest taka, że Huawei rozpoczyna aktualizację właśnie od Starego Kontynentu. Polska zdaje się być dość ważnym dla producenta rynkiem, toteż można zakładać, że posiadacze P20, P20 Pro i Mate 10 Pro z naszego kraju, nie powinni czekać na Androida Pie zbyt długo.

W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy aktualizacja oficjalnie trafi do Polski. Wydaje się, że zasadnym będzie jeszcze odrobinka cierpliwości, bowiem zwykle producenci wypuszczają nowsze wersje Androida stopniowo, bazując na poszczególnych regionach. Wiemy natomiast, że wraz z Androidem Pie należy spodziewać się nakładki EMUI w nowej wersji 9.0.

Jeśli gigant z Chin zdoła wprowadzić aktualizację przed 24 grudnia, to europejscy sympatycy marki będą mogli mówić o bardzo miłym prezencie. W chwili obecnej nie wiemy, kiedy Huawei zamierza doprowadzić do końca aktualizację dla wielu innych smartfonów, które posiada w swoim portfolio. Pozostaje mieć nadzieję, że producent się spręży i dziewiąty Android szybko zdoła zwiększyć swój zasięg w rynku.

źródło: gsmarena.com

zdjęcie główne z: Pixabay