Android Pie wreszcie trafia na Xiaomi Mi 8

Android Pie wreszcie trafia na Xiaomi Mi 8

Android Pie, to nadal towar deficytowy, którym może pochwalić się raczej niewielki procent posiadaczy smartfonów. Dobrze wiedzieć, że do tego wąskiego grona dołącza właśnie Xiaomi. Producent zdecydował się udostępnić aktualizację, która wprowadza długo wyczekiwaną nowość.


MIUI 10.1.1 = Android Pie?

Xiaomi w swoim stylu nie ograniczyło się tylko i wyłącznie do wprowadzenia łatek bezpieczeństwa i wydania aktualizacji. Mamy tu sporo zmian pod maską, a te zmiany dość mocno wpływają na interfejs MIUI. Posiadacze smartfona, który mieszkają w Chinach mogli cieszyć się z tej wersji oprogramowania już od pewnego czasu. Teraz wyrusza ona na szersze wody.

Dzięki XDA Developers wiemy, że producent powoli, acz systematycznie dystrybuuje aktualizację OTA dla kolejnych regionów. Jeśli cierpliwie poczekacie jeszcze trochę, to Wasze mi-ósemki na pewno już niebawem poinformują Was o sposobności pobrania oprogramowania. Społeczność skupiona wokół XDA Developers nie byłaby jednak sobą, gdyby nie upubliczniła tej wersji oprogramowania.

Wszyscy, którzy czują się na siłach i znają takie narzędzie, jak TWRP mogą próbować zainstalować MIUI 10.1.1 na własną rękę. Szczerze mówiąc, jeśli nie do końca wiecie, jak przeprowadzić tego typu procedurę, polecam poczekać. Wypada tu przypomnieć, że wszelkich zmian w oprogramowaniu dokonujecie tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność. 

Wątpię, żeby te – zapewne – kilka dni było warte ewentualnego uszkodzenia smartfona lub wyczyszczenia Waszych danych.

źródło: XDA Developers

zdjęcie główne z: Pixabay