Android Pie zmierza na Xiaomi Mi A1

Android Pie zmierza na Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi A1, to pierwsze podejście producenta do czystego Androida, który jest zgodny ze standardem Android One. Urządzenie – mimo pewnych braków – zostało przyjęte przez rynek całkiem dobrze. Tym lepiej, że producent zdołał uwinąć się z aktualizacją systemu jeszcze w 2018 roku.


Aktualizacja jest, z tym, że w drodze

W chwili obecnej pojawiają się informacje o tym, że Android Pie dla A-jedynki został udostępniony w Bangladeszu. To kawałek drogi od Europy oraz Polski. Można jednak domniemywać, że w erze cyfryzacji Xiaomi zrobi co zdoła, aby objąć aktualizacją jak największy obszar w jak najkrótszym czasie. Podejrzewam, że jesteśmy już na przysłowiowej ostatniej prostej.

Plik z aktualizacją waży 1074 MB. Pewnego rodzaju ciekawostką jest także dodanie wsparcia dla radia FM. To dość ciekawa zagrywka, bowiem nie często zdarza się, aby aktualizacja wprowadzała tę funkcjonalność. Pozostałe elementy na jakie warto zwrócić uwagę, to naturalnie gesty oraz ulepszony system zarządzania poborem mocy z akumulatora.

Xiaomi Mi A1 oferuje ekran o przekątnej 5,5 cala (16:9), który pracuje w rozdzielczości Full HD. Konstrukcję napędza Snapdragon 625. Nie zabrakło też 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Za zdjęcia odpowiada tu podwójny moduł aparatu głównego: 12 + 12 Mpix. Smartfon posiada akumulator o pojemności 3080 mAh. Nie zabrakło też wsparcia dla obsługi dwóch kart SIM.

źródło: gsmarena

zdjęcie główne z: Pixabay