Apple iPhone X 2018 powalczy ceną?

Apple iPhone X 2018 powalczy ceną?

Główną bolączką produktów Apple zdaje się być ich wysoka cena, która umiejętnie odstrasza wiele osób, które chciałyby kupić produkt z logo nadgryzionego jabłuszka na obudowie. Apple najwyraźniej zaczyna dostrzegać to zjawisko i rzekomo planuje obniżyć koszty produkcji nowego, bezramkowego iPhone’a.


Serwis DigiTimes sugeruje, że firma z Cupertinio być może zdoła zbić cenę podzespołów i montażu urządzenia nawet o 10%. To duże pieniądze, zwłaszcza jeśli przypomnimy sobie, że nawet w chwili obecnej, iPhone X trzyma zawrotną cenę rzędu czterech i pół tysiąca złotych. To naprawdę duża kwota, zwłaszcza jeśli spojrzeć na rynek nieco szerzej, przez pryzmat oferty konkurencji, która oferuje wiele ciekawych produktów pracujących pod kontrolą Androida.

Kluczem do sukcesu planowanego iPhone’a ma być też wprowadzenie do portfolio trzeciego urządzenia, które będzie oferować wyświetlacz wykonany w technologii LCD, nie zaś o wiele droższej matrycy typu OLED. Analityk Luke Lin, twierdzi, że obecnie to właśnie matryca OLED angażuje sporą część kosztów, co w ostatecznym rozrachunku wpływa naturalnie na cenę końcową samego produktu.

Wydaje mi się jednak, że sprawa może mieć przysłowiowe drugie dno. Nawet, jeśli Apple faktycznie znacząco zbije koszta, to nie musi to wcale oznaczać, że nowy smartfon będzie zaskakiwać niską ceną na sklepowych półkach. Może to równie dobrze oznaczać po prostu tyle, że firma zdoła zarobić więcej. Apple raczej nie boi się wysoko wyceniać swoich produktów, tak więc kwestia ostatecznej wyceny produktu cały czas pozostaje sprawą otwartą.

źródło: DigiTimes

Na zdjęciu głównym, Apple iPhone X (fot: producenta)