Asus ZenFone 5z dostaje Androida 10!

Asus ZenFone 5z dostaje Androida 10!

Asus Zenfone 5Z to ciekawa propozycja, która przykuła uwagę wielu osób. Miło mi Was poinformować, że po pewnym czasie oczekiwania, producent zdecydował się udostępnić dla tego smartfona Androida 10.


Nie jest to pierwsze uaktualnienie, które w ostatnim czasie wypuścił Asus. Miesiąc temu ruszyła aktualizacja dla nowszego Zenka 6, czyli po prostu ZenFone’a 6. Cieszy, że producent szybko poradził sobie z wydaniem uaktualnienia dla ex-flagowca. Wszyscy wiemy, że jakość wydawania aktualizacji (na czele z ich czasem) rzutuje na pozycję firmy i w linii prostej może zadecydować o sukcesie lub porażce na rynku, prawda?

W uaktualnieniu producent trochę odświeżył swoje oprogramowanie. Zmiany dotknęły aplikacji ZeniMoji, Selfie Mater, trybu dziecięcego i trybu uproszczonego. Są też usprawnienia w działaniu sztucznej inteligencji, a z systemu wyparowała aplikacja Go2Pay. Docenicie też nowe motywy, szereg ustawień bramek APN oraz zmiany w domyślnym menedżerze plików. Oczywiście, największą innowacją – co nie powinno nam umknąć – jest Android 10 oraz nowe łatki zabezpieczeń.

Nowe oprogramowanie wdrażane jest przez OTA, czyli bezprzewodowo. Przewiduje się, że może minąć nawet tydzień lub dwa, zanim Android 10 trafi na wszystkie Zenfone’y 6. Z tego względu, nie panikujcie, jeśli wciąż nie widzicie pliku do pobrania. Czasem lepiej poczekać trochę dłużej niż kombinować nad wymuszeniem aktualizacji z poziomu smartfona. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne aktualizacje będą ukazywały się w równie dobrym tempie, co ta.

źródło: gsmarena