Co ma cechować Note’a 9? Bateria, wydajność i pojemność. Podpowiada to sam Samsung

Co ma cechować Note’a 9? Bateria, wydajność i pojemność. Podpowiada to sam Samsung

Premiera dziewiątego Note’a jest już tak blisko, że Samsung zdecydował się podgrzać nieco atmosferę. Producent z Korei Południowej udostępnił właśnie trzy krótkie nagrania, które w dość ciekawy sposób przybliżają nam atuty nowego notatnika.


Będzie wydajnie, szybko i z rezerwą miejsca na pliki

Nie od dziś wiadomo, że kluczem do serca wielu klientów jest kultura pracy i szeroko rozumiana wydajność urządzeń. Nowy Galaxy Note 9 – za sprawą bardzo wymagającej konkurencji – ma poprzeczkę postawioną naprawdę bardzo, bardzo wysoko. Skoro jednak Samsung chwali się wydajnością, o którą ma zadbać 6 lub 8 GB pamięci RAM i Snapdragon 845 zamiennie z nowym Exynosem 9810, to najwyraźniej jest coś na rzeczy:

Kolejną z cech, której producent poświęcił 30-sekundowy materiał wideo jest spora ilość miejsca na Wasze dane. Trzeba tu zauważyć, że – owszem – mała ilość miejsca potrafi wdać się we znaki. Zwłaszcza, jeśli urządzenie nie oferuje wsparcia dla kart SD, bądź gdy z różnych względów nie możemy skorzystać z chmury danych. Na szczęście, o tych dwóch słabostkach posiadacze Note’a 9 będą mogli zapomnieć:

Ostatni z nowych spotów informuje o tym, że Samsung zamierza nieco bardziej zatroszczyć się o baterię. Według wielu źródeł, ta ma mieć pojemność wynoszącą aż 4000 mAh. Wypada mieć nadzieję, że płomienne zapowiedzi producenta będą pokrywać się z rzeczywistością. Co by nie mówić, miło byłoby zobaczyć, że Note 9 radzi sobie w tym ujęciu lepiej niż zeszłoroczny, ósmy notatnik:

Premiera tuż tuż

Samsung Galaxy Note 9 ma zostać pokazany światu już 9 sierpnia. Do tego czasu zapewne pojawi się jeszcze kilka plotek związanych z urządzeniem, jednak warto tu dopowiedzieć, że wiemy już o tym smartfonie całkiem sporo.

Mówi się o 6,3-calowym ekranie (18,5:9) wykonanym w technologii Super AMOLED, Exynosie 9810 bądź Snapdragonie 845, które będą pracować w asyście 6 lub 8 GB pamięci RAM, a na pliki użytkownik dostanie „co namniej” 128 GB. Co najmniej, ponieważ najlepiej uzbrojona wersja smartfona ma zaoferować aż 512 MB (tak, pół gigabajta) pamięci wbudowanej. Nie zabraknie też slotu kart SD.

Do tego dochodzi nam niemal pewna bateria o pojemności 4000 mAh oraz podwójny moduł aparatu głównego. Tu zdania są odrobinę podzielone, jednak dominuje opinia, wedle której Samsung uzbroi Note’a w podwójną 12-Mpx matrycę główną. Co nie powinno Was dziwić, Note 9 najpewniej zaoferuje nieco ulepszoną mechaniczną zmienną przesłonę, którą po raz pierwszy ujrzeliśmy w Galaxy S9 i S9 Plus.

Słowem, jest na co czekać, jednak urządzenie najpewniej będzie kosztować całkiem sporo.

źródło: Samsung na YouTube, opr. własne w oparciu o mobile-review.com

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 8