Czy OnePlus 7T jest wytrzymały? Chyba znamy odpowiedź

Czy OnePlus 7T jest wytrzymały? Chyba znamy odpowiedź

OnePlus 7T to rynkowa świeżynka, która niedawno weszła do sprzedaży. Telefon kusi bajecznym ekranem, świetną specyfikacją techniczną oraz już legendarną kulturą pracy nakładki Oxygen OS. A jak wypada kwestia wytrzymałości? Cóż… do ideału trochę zabrakło.


Mówiąc o OnePlus 7T, nie da się nie rozpocząć od specyfikacji technicznej smartfona. Urządzenie ma 6,55-calowy ekran AMOLED, który pracuje w rozdzielczości Full HD+. Sercem konstrukcji jest topowy Snapdragon 855+, któremu towarzyszy grafika Adreno 640. Smartfon oferuje 8 GB pamięci RAM i 128/256 GB na dane użytkownika. Akumulator ma pojemność 4085 mAh, a za wrażenia fotograficzne odpowiada duet 48 Mpix (f/1.6) + 12 Mpix.

OnePlus 7T właśnie wylądował na testach u Zacka, twórcy i prowadzącego kanał JerryRigEverything. Urządzenie zostało poddane torturom, podczas których Zack między innymi sprawdzał, jak wyświetlacz radzi sobie z ogniem zapalniczki. Ekran został potraktowany ostrymi przedmiotami, aby ocenić jego wytrzymałość na uszkodzenia według skali Mohsa. Smartfon radził sobie całkiem dobrze, jednak na końcu przyszedł wielki, finałowy test, w trakcie którego Zack sprawdził, czy urządzenie uda mu się złamać. Zresztą, zobaczcie sami:

Jak mogliście zobaczyć, urządzenie wzbogaciło się o solidnego, dobrze widocznego pajączka. Szkło, które chroni tylną ścianę obudowy nie wytrzymało naporu i pękło. Warto jednak zauważyć, że szkielet OnePlusa 7T wyszedł z tej próby w niemal idealnym stanie. Telefon nie wygiął się, co na pewno działa na jego korzyść. Szkło ma to do siebie, że czasem pęka, zupełnie jak w tym przypadku. Właśnie ze względu na to, że cały telefon się nie złamał, nie uznaję OnePlusa 7T za wielkiego przegranego tego testu. Urządzenie nie zachowało się idealnie, jednak mówienie o klęsce konstruktorów byłoby dużym nadużyciem.

źródło: JerryRigEverything na YouTube