Czy właśnie wyciekła częściowa specyfikacja Samsunga Galaxy A40?

Czy właśnie wyciekła częściowa specyfikacja Samsunga Galaxy A40?

Samsung Galaxy A40 to część nowej generacji średniaków od popularnego producenta z Korei Południowej. Mówi się, że firma zamierza wprowadzić je na rynek jeszcze w 2019 roku. Czy właśnie poznaliśmy częściową specyfikację jednego z urządzeń z tej linii?


Średniak z ekranem AMOLED i 4 GB RAM?

Samsung dość mocno eksperymentuje z ilością pamięci RAM w swoich urządzeniach. Można jednak wysnuć dość ogólny wniosek, wedle którego firma powoli włącza się w globalny wyścig i zaczyna oferować coraz to więcej pamięci RAM w swoich smartfonach. Myliłby się jednak każdy, kto powiedziałby, że A40-tka będzie posiadała sporo pamięci. Średniak od Samsunga może zaoferować 4 GB, co w 2019 roku należy uznać za ilość przeciętną.

Warto zauważyć też obecność ekranu z rodziny AMOLED. To ceniona technologia, dlatego też cieszy mnie, że Samsung zdecydował się na tego typu ekran w rynkowym średniaku. Spodziewamy się też, że smartfon będzie pracował pod kontrolą Exynosa 7885. Zagadką pozostaje aparat główny. Teoretycznie możemy dostać 24-Mpix moduł, jednak w tym ujęciu byłbym dość powściągliwy. Tak samo, jak w kwestii baterii, która rzekomo ma mieć pojemność 4000 mAh.

No i wreszcie, najważniejsza rzecz: dostępność. Cieszy, że producent rzekomo przymierza się do dystrybucji Galaxy A40 na Starym Kontynencie, w tym także na naszym rodzimym rynku. Tak przynajmniej twierdzi Phonearenaktóra jest serwisem źródłowym. Niestety, w chwili obecnej nie znamy ani szczegółowych parametrów technicznych, ani ceny. Mimo wszystko, wydaje się, że warto poczekać na kolejne plotki związane z tym smartfonem. Jeśli Samsung nie przesadzi z wyceną, może to być naprawdę mocny zawodnik.

źródło: Phonearena

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy J3 2017, fot: własne