Debiutuje druga beta Androida Q

Debiutuje druga beta Androida Q

Do oficjalnej premiery Androida Q pozostało jeszcze trochę czasu, jednak beta-testerzy, którzy posiadają smartfony z linii Pixel, mogą już testować nową wersję Androida przedpremierowo. Zatem, co nowego w drugiej becie Androida Q?


Sporą nowością, która – zapewne – przejdzie bez większego echa jest wprowadzenie eksperymentalnej kompilacji plików GSI. Ta innowacja zapewne nie zainteresuje nikogo, więc przejdźmy płynnie dalej do kolejnych innowacji. Google stale i niezmiennie modyfikuje system powiadomień i wiele wskazuje na to, że oficjalna wersja Androida Q zaoferuje powiadomienia na kształt „bąbelków”, które znamy choćby z Messengera.

Mamy też kolejne przymiarki do wprowadzenia ciemnego motywu. Google pracuje nad tym rozwiązaniem już dość długo. Powiedziałbym, że do tego stopnia długo, że wiele innych firm zdążyło już przedstawić własne, autorskie rozwiązania, które wykorzystują omawiany w tym akapicie motyw kolorystyczny. Mimo wszystko, firma z Mountain View nie składa broni i zapewne nadal będzie kontynuować prace.

Kiedy Android Q pojawi się oficjalnie? Należy spodziewać się prezentacji systemu już w maju, podczas corocznego wydarzenia Google I/O. Do tego czasu najpewniej pojawi się jeszcze aktualizacja systemu do bety 3 oraz bety 4. Nie bądźcie zdziwieni, jeśli ta również będzie dostępna tylko dla kilku smartfonów z linii Pixel. Precyzując, rodziny Pixel 2 oraz 3.

źródło: 9to5Google

zdjęcie główne: Pixabay