Debiutuje Honor 8S. Cena jest całkiem niezła

Debiutuje Honor 8S. Cena jest całkiem niezła

Honor 8S na ten moment oficjalnie zadebiutował w Rosji. Wydaje się jednak, że dalsza ekspansja z rynku naszych wschodnich sąsiadów jest tylko i wyłącznie kwestią czasu. Czy telefon zdoła przekonać do siebie wiele osób?


Dzisiaj Rosja, jutro Europa?

Jak pisałem Wam we wstępie, Honor 8S pojawił się – póki co – oficjalnie tylko w Rosji. Nie znamy daty europejskiej premiery ani ceny wyrażonej w euro lub złotówkach. Tę można jednak dość szybko sobie przekalkulować. Trzeba tylko wiedzieć, że produkt z logo marki Honor został wyceniony w Rosji na 8490 rubli. Daje nam to kwotę zbliżoną do 510 złotych, co stanowi już bardzo kuszącą propozycję cenową. Na jaką specyfikację techniczną można liczyć?

Honor 8S, fot: producenta

Nie da się uciec od tego, że mówimy o smartfonie budżetowym, typowym low-endzie. Ekran ma przekątną 5,7 cala, pracując w rozdzielczości HD+. Honor 8S pracuje pod kontrolą MediaTek’a Helio A22 oraz zaledwie 2 GB pamięci RAM. Producent daje 32 GB na dane użytkownika oraz kartę microSD, która msksymalnie obsłuży nośniki o pojemności 512 GB. Wypada docenić obecność slotu DualSIM, jednak można nieco żałować, że producent nie zmieścił tu portu USB-C. Zamiast niego mamy dość archaiczny standard microUSB.

Honor 8S, fot: producenta

Aparat główny to 13-Mpix, pojedynczy moduł, ze światłem f/1.8. Kamerka do zdjęć selfie ma 5 Mpix. Pewnego rodzaju ciekawostką jest brak czytnika linii papilarnych. Honor 8S oferuje ogniwo akumulatora o pojemności 3020 mAh, a całość pracuje pod kontrolą Androida Pie z nakładką EMUI 9. Na ten moment nie znamy europejskiej daty premiery urządzenia. Mając jednak na uwadze, że Huawei dosłownie parędziesiąt godzin temu zaprezentował w Polsce bardzo podobny pod kątem specyfikacji technicznej produkt, nie byłbym zdziwiony, gdyby na Honora 8S trzeba było trochę poczekać.

źródło: Honor Rosja