Debiutuje HTC U12+ i jest… bardzo obiecująco

Debiutuje HTC U12+ i jest… bardzo obiecująco

Rok temu pokazało bardzo ciekawego flagowca. HTC U11 został przyjęty na rynku bardzo ciepło, zarówno pod kątem możliwości aparatu jak i ogólnej funkcjonalności urządzenia. Czy zaprezentowany właśnie HTC U12+ jest udanym debiutem? Wiele wskazuje na to, że tak.


Specyfikacja techniczna HTC U12+

  • Ekran: 6 cali w formacie 18:9 przy rozdzielczości QHD+ ; wyświetlacz jest zabezpieczony warstwą Gorilla Glass 5, wspierając przy tym standard HDR10,
  • Pamięć RAM: 6 GB,
  • Pamięć na pliki użytkownika: 64 GB wraz z możliwością rozbudowy przez slot SD,
  • Procesor: Snapdragon 845,
  • Układ graficzny: Adreno 630,
  • System operacyjny: Android 8.1 z nakładką HTC Sense,
  • Aparat: 12 Mpx (F/1.75) + 16 Mpx teleobiektyw ze światłem F/2.6,
  • Kamera selfie: 2 x 8 Mpx ze światłem F/2.0,
  • Bateria: 3500 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania Quick Charge 3.0,
  • Porty i łączność: 4G LTE (kategoria 18), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, hybrydowy slot DualSIM, skaner linii papilarnych, port USB-C 3.1, technologia rozpoznawania twarzy, stereofonia z dedykowanym układem.

Innowacje i cena

HTC U12+ to w znacznej części rozwinięcie linii U11, czy też może raczej U11+, który można było odebrać jako prawdopodobny kierunek rozwoju rodziny U. Dostajemy stereofonię, która ma podobno zwalać z nóg. Jasne, dobrze zapowiadające się aparaty główne i podwójną ośmiomegapikselową matrycę na froncie. Do tego rozwinięcie ściskalnych ramek obudowy, tzw. Edge Sense, które ma sprawić, że praca z flagowcem od HTC będzie jeszcze większą przyjemnością. To wszystko nastraja bardzo optymistycznie.

Jeśli do tych cech dodamy spory wyświetlacz, który zdaje się nie odstawać od konkurencji zarówno pod kątem jakości barw jak i coraz to popularniejszego formatu 18:9, to można tu mówić o prostym, ale skutecznym przepisie na sukces. Producent nadal stroni od wejścia słuchawkowego, jednak sympatycy HTC powinni być już na to przygotowani. U11 także wymuszał korzystanie z portu USB-C, więc trudno tu mówić o tym, że tegoroczny smartfon od HTC zabiera nam tę cechę produktu.

Docieramy wreszcie do najważniejszej dla wielu z Was cechy tego produktu – jego rynkowej wyceny. Smartfona będzie można kupić za 3499 złotych. Dużo? I tak i nie. Jeśli spojrzymy na flagowce innych marek, kwota staje się całkiem atrakcyjna. Zwłaszcza, jeśli spojrzymy na potencjał i specyfikację techniczną HTC U12+.

źródło: informacja prasowa HTC, opr. własne

na zdjęciu głównym: HTC U12+, fot: producenta