Debiutuje Huawei Y6 Pro 2019 – ciekawa propozycja ze skórzaną tylną ścianą

Debiutuje Huawei Y6 Pro 2019 – ciekawa propozycja ze skórzaną tylną ścianą

W branży mobilnej główny wybór związany z tworzywem można streścić słowami: szkło lub metal. Owszem, czasem jeszcze przebija się plastik, jednak jest to tworzywo niszowe. Huawei poszedł do sprawy zgoła inaczej. Firma przedstawiła właśnie produkt, który wyróżnia się…skórzaną tylną ścianą obudowy.


Z tyłu skóra, a wewnątrz sensowne podzespoły

Na początku warto nadmienić, że w chwili obecnej nowe urządzenia pojawiły się dość daleko od Polski, bo na Sri Lance. Wydaje się, że smartfon prędzej czy później trafi do Europy, zwłaszcza jeśli wziąć poprawkę na to, że wcześniejsze smartfony z rodziny Y można było kupić w oficjalnej dystrybucji sklepowej nad Wisłą. Łącząc te elementy układanki, zasadnym wydają się być dwa pytania: „kiedy” oraz „za ile”. W tych tematach nie mamy jeszcze stuprocentowej pewności, ale wiemy całkiem sporo o specyfikacji technicznej i wyglądzie Y6 Pro 2019.

Specyfikacja techniczna:

  • Ekran: 6,09 cala z łezką, pracujący w rozdzielczości HD+,
  • Pamięć RAM: 3 GB,
  • Pamięć na pliki: 32 GB ze wsparciem dla karty microSD,
  • Aparat główny: 13 Mpix,
  • Kamerka selfie: 8 Mpix,
  • Bateria: 3000 mAh,
  • System operacyjny: Android Pie z nakładką EMUI 9.
Fot za: GizmoChina

W chwili obecnej nie wiemy, jaki procesor będzie napędzał konstrukcję, jednak znając specyfikę linii Y, grzechem byłoby liczyć na topowy moduł. Mimo wszystko, wierzę, że Huawei stanie na wysokości zadania i również w tym ujęciu zaoferuje sensowne podzespoły. Nie dysponujemy też szczegółowymi informacjami o aparacie głównym ani o wycenie. Nie powinna ona być zbyt wysoka, jednak zagwozdką pozostaje to, na ile Huawei wyceni urządzenie z tak niespotykanym tworzywem, które znajdziemy na tylnej ścianie smartfona. Data debiutu w Europie także pozostaje (jeszcze) nieznana.

źródło: gizmochina