Debiutuje myPhone City 2 – cena i specyfikacja są całkiem niezłe

Debiutuje myPhone City 2 – cena i specyfikacja są całkiem niezłe

myPhone to jedna z niewielu firm z Polski, która od lat próbuje znaleźć dla siebie miejsce na rynku smartfonów. Czy wchodzący na rynek myPhone City 2 przekona do siebie wielu użytkowników?


Smartfon za mniej niż 500 złotych

Nie ma co się oszukiwać, jednym z dwóch największych atutów urządzenia jest jego cena. Ta wynosi dokładnie 499 złotych i trzeba zauważyć, że w takiej kwocie urządzenie oferuje całkiem niezłą specyfikację techniczną. Mamy tu 5,72-calowy ekran wykonany w formacie 18:9, który pracuje w rozdzielczości HD+. Pewnego rodzaju ciekawostką jest zastosowany procesor. Nie mamy tu MediaTeka, a układ od UniSoc. Precyzując, SC9863, który oferuje osiem rdzeni.

Fot: producenta

Cieszy, że producent zdołał zmieścić na pokładzie 4 GB pamięci RAM. Mniejsza ilość mogłaby przekuć się na niezbyt dobrą kulturę pracy smartfona. Mamy też 64 GB na pliki. Co ważne, pamięć możemy szybko poszerzyć przez slot microSD. MyPhone zmieścił też podwójny aparat główny: 13 Mpix + 0,3 Mpix. Na fajerwerki raczej bym nie liczył, jednak pozwolę sobie wstrzymać się z oceną do momentu przeprowadzenia testów urządzenia.

Na froncie odnajdziemy 5 Mpix kamerkę selfie. Co szczególnie może się podobać, ów moduł nie wymusza żadnych notchy, łezek czy tego typu struktur w wyświetlaczu. Za to zagranie pozwolę przyznać sobie producentowi sporego plusa. Zamykamy materiał informacją o obecności slotu na dwie karty SIM oraz o akumulatorze, który ma pojemność 3000 mAh. Telefon pracuje pod kontrolą Androida Pie.

źródło: informacja prasowa, opr. własne