Debiutuje Samsung Galaxy A80. Świetny smartfon pełen innowacji

Debiutuje Samsung Galaxy A80. Świetny smartfon pełen innowacji

Rodzina urządzeń Galaxy A zawsze ustępowała nieco pola flagowym eskom oraz urządzeniom z linii Note. Miło mi poinformować Was już we wstępie, że nowy Galaxy A80 pod wieloma względami wydaje się być urządzeniem świetnym, wręcz rewolucyjnym. Dlaczego? Zapraszam do dalszej części newsa.


Obrotowy aparat może przysporzyć marce wielu fanów

Do tej pory smartfony bazowały na dość tradycyjnym podziale. Z tyłu mieliśmy kamerę główną, a na froncie czekał moduł selfie. Samsung Galaxy A80 wyłamuje się z tego schematu. Producent z Korei Południowej postawił na obrotowy aparat, który – w zależności od potrzeb – może pełnić funkcję kamery głównej lub aparatu selfie. Taki zabieg dał inżynierom możliwość dopieszczenia aparatu niemal do perfekcji i pozostaje mieć nadzieję, że Samsung z tego skrzętnie skorzystał.

Samsung Galaxy A80, fot: producenta

W zgodzie z rynkowymi trendami, aparat składa się z trzech matryc: 48 Mpix (f/2.0), 8-Mpix obiektywu szerokokątnego oraz sensora głębi 3D ToF. Firma chwali się też zaimplementowaniem trybu Super Steady, który ma eliminować wstrząsy i drgania, zapewniając płynność materiałów wideo. Dobrze rokuje też akumulator o pojemności 3700 mAh. Można mieć nadzieję, że oprogramowanie zasilane takim ogniwem pozwoli na cały dzień pracy z dala od ładowarki.

Samsung Galaxy A80 – specyfikacja techniczna:

  • Wyświetlacz: 6,7-calowy Super AMOLED (New Infinity Display), który pracuje w rozdzielczości Full HD+,
  • Pamięć RAM; 8 GB,
  • Procesor:  8 rdzeni (2,2 GHz Dual + 1,7 GHz Hexa),
  • Skaner linii papilarnych: zintegrowany z ekranem,
  • Pamięć na pliki użytkownika: 128 GB,
  • Wymiary: 165,2 x 76,5 x 9,3 mm,
  • Akumulator: 3700 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania (25 W),
  • System operacyjny: Android Pie z nakładką producenta.
Samsung Galaxy A80, fot: producenta

W chwili pisania informacji cena Samsunga Galaxy A80 pozostaje nieznana. Zaktualizujemy wpis gdy tylko producent ujawni cenę, jaką będzie trzeba zapłacić w oficjalnej dystrybucji sklepowej.

źródło: informacja prasowa Samsung, opr. własne