Debiutuje Sony Xperia Ace – duchowy spadkobierca linii Compact

Debiutuje Sony Xperia Ace – duchowy spadkobierca linii Compact

Przez długi czas rodzina urządzeń Compact stanowiła wręcz synonim poręcznego flagowca o niewielkich gabarytach. Niestety, ale Japończycy w ostatnim czasie zaniedbali rozwój tej linii urządzeń. Aż nagle, po cichu, zadebiutowała Sony Xperia Ace. Niestety, ale pewne poszlaki wskazują na to, że urządzenie nie będzie dostępne na wielu kluczowych rynkach.


Xperia Ace w Europie? Może być trudno…

Urządzenie zadebiutowało na rodzimym rynku producenta, w Japonii. Sony wyceniło Xperię Ace na 48600 jenów, co w przybliżeniu daje 1720 złotych. Na ten moment wiemy już, że mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni mogą nabyć urządzenie w sieci NTT DoCoMo. Smartfon pojawi się w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, fioletowej oraz srebrnej. Tylna ściana konstrukcji będzie wykonana z tworzywa sztucznego, a sam telefon dostanie certyfikację odporności na zachlapania oraz pył.

Sony Xperia Ace, fot: producenta

Nieźle wygląda też specyfikacja techniczna. Ekran ma przekątną 5 cali i jest wykonany w technologii LCD, zachowując przy tym format 18:9 i rozdzielczość Full HD+. Użytkownicy na pewno docenią obecność warstwy ochronnej Gorilla Glass 5. O tym, że Xperia Ace nie jest flagową konstrukcją świadczy procesor. Mamy tu Snapdragona 630 i grafikę Adreno 508. Całość zamykają nam 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB na dane użytkownika. Oczywiście pamięć możemy poszerzyć dzięki slotowi microSD.

Zobacz też: TOP 5 smartfonów z ekranem do 5 cali

Zgodnie z „tradycją”, Sony postawiło na pojedynczy moduł aparatu głównego. Matryca ma 12 Mpix i światło f/1.8. Dobre wrażenie zostawia po sobie EIS oraz OIS, co w tej półce cenowej stanowi sporą zaletę. Nad ekranem znajdziecie 8-Mpix moduł z szerokim kątem, który ma aż 120 stopni. Akumulator ma pojemność 2700 mAh, a całość pracuje na Androidzie Pie. Nie zabrakło też NFC, portu słuchawkowego oraz Bluetooth 5.0.

W chwili obecnej nie wiemy, czy Sony Xperia Ace zadebiutuje na innych rynkach.