Dziwna sprawa. Xiaomi rezygnuje z aktualizacji dwóch urządzeń do Androida Pie

Dziwna sprawa. Xiaomi rezygnuje z aktualizacji dwóch urządzeń do Androida Pie

Zwykle piszemy dla Was o tym, który producent zdecydował się zaktualizować swoje urządzenia do nowszej wersji. Dzisiejszy news będzie tutaj pewnego rodzaju anomalią. Oto bowiem Xiaomi rezygnuje z wdrożenia aktualizacji dla dwóch urządzeń.


Przyczyna pozostaje nieznana

Pamiętacie takie urządzenia, jak Xiaomi Redmi 6 i 6A? Są to telefony, które debiutowały na rynku już jakiś czas temu, jednak na pewno nie można określić ich mianem przestarzałych technologicznie. Oba telefony nie kosztowały raczej zbyt dużo, a ich specyfikacja techniczna mieści się idealnie w definicji słowa „przeciętność”. Mimo wszystko, w początkowych planach producent przewidywał ich aktualizację do Androida Pie. Niestety, ale ten plan uległ właśnie zmianie.

Zobacz: Recenzja Xiaomi Redmi 6A

Zgodnie z informacjami serwisu źródłowego, Redmi 6 i 6A nie dostaną nowego Androida Pie. Aktualizacja zostaje wstępnie odsunięta w czasie. W zamian mówi się o pomniejszych uaktualnieniach oprogramowania oraz możliwości otrzymania MIUI 10. Kwestia dostępności MIUI 11 z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych wciąż pozostaje nierozstrzygnięta. Niestety, ale wciąż nie wiemy, dlaczego producent zdecydował się na zmianę w polityce aktualizacji.

Xiaomi Redmi 6A /fot: własne

Oczywiście, najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że oba telefony nie radziły sobie z nowym oprogramowaniem wystarczająco dobrze. Ich specyfikacja techniczna naprawdę nie rzuca na kolana, dlatego też stawiałbym właśnie na taki scenariusz. Mimo wszystko, szkoda. Można jednak domniemywać, że Android Pie będzie możliwy do pobrania w formie fanowskich modyfikacji. Kto wie, może nawet Lineage OS (czyli rozwijana przez użytkowników modyfikacja Androida) zacznie wspierać zarówno Redmi 6 jak i Redmi 6A?

źródło: gsmarena

na zdjęciu głównym: Xiaomi Redmi 6A, fot: własne