A to ci numer. Znika oficjalne konto Sony Xperia na Twitterze

A to ci numer. Znika oficjalne konto Sony Xperia na Twitterze

Sony od długiego czasu kładzie spory nacisk na działanie swoich mediów społecznościowych. Często przeglądam ich konta, zarówno te regionalne, dedykowane dla Polski, jak i globalne, które można odnaleźć w popularnych serwisach społecznościowych. I tak się składa, że od niedawna można zauważyć pewien dość znaczący szczegół związany z aktywnością firmy na Twitterze.


Znika konto na Twitterze, ale pozostałe social-media pozostają w sieci

Oficjalne konto Sony Xperia na Twitterze powstało w 2010 roku i od tego czasu doczekało się ponad miliona followersów. Firma korzystała z niego dość często. Można było tam odnaleźć nie tylko informacje o nowościach, ale także wzmianki, które dotyczyły co ciekawszych wydarzeń ze świata Xperii. Generalnie, w dużym uproszczeniu należałoby stwierdzić, że konto „żyło”, miało się dobrze i nic nie zapowiadało zmiany tego stanu rzeczy.

Jak donosi serwis źródłowy, kilka dni temu została usunięta cała aktywność, którą Sony zdążyło przez lata zamieścić na tym koncie. Można było jeszcze brać to za jakiś błąd Twittera, mając nadzieję, że wszystko wróci do normy. Niestety, ale tak się nie stało. Konto zostało trwale usunięte i jeśli dziś spróbujecie je odnaleźć, to serwis społecznościowy poinformuje Was, że nie ma takiego użytkownika. To dziwne i zaskakujące zagranie ze strony Japończyków.

Fot za: XperiaBlog.net

Byłbym jednak daleki od paniki, bowiem Sony nadal zachowało swoje konta w innych mediach społecznościowych, na czele z Facebookiem oraz Instagramem. Trudno powiedzieć czy to jakiś błąd po stronie marketingu firmy czy działanie celowe, jednak w chwili obecnej wstrzymałbym się z daleko idącymi wnioskami. Firma właśnie wypuściła na rynek Xperię 10, wiemy, że w połowie roku do sprzedaży trafi flagowa Xperia 1, więc wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Japończycy nie zamierzają rezygnować z Xperii w swoim portfolio.

źródło: XperiaBlog