FCC ujawnia specyfikację Xperii L3. Urządzenie zadebiutuje na dniach

FCC ujawnia specyfikację Xperii L3. Urządzenie zadebiutuje na dniach

Za kilka dni rozpoczynają się targi CES 2019. To dla wielu firm świetna okazja, aby zaprezentować swoje nowości. W zasadzie jest już pewnym, że jedną z tych firm będzie Sony, które na wydarzeniu pokaże trzy nowe urządzenia z Xperią L3 na czele.


Budżetowiec od Sony?

Targi CES ruszają 8 stycznia. A dokładnie dzień wcześniej należy spodziewać się ofensywy przygotowanej przez firmę z Japonii. Poza Xperią L3 spodziewamy się też zobaczyć dwa nowe średniopółkowce z rodziny XA3. Wracając jednak do głównego bohatera tej publikacji – czy smartfon może nas czymś zaskoczyć? Okazuje się, że owszem, może. Sony przygotowało naprawdę ciekawą opcję.

Dzięki FCC wiemy o L3 naprawdę sporo. Spodziewamy się ekranu o przekątnej 5,7 cala w formacie 18:9, na szczęście bez notcha czy tego typu rozwiązań. Budżetowiec będzie posiadać podwójny aparat główny: 13 Mpix + 5 Mpix. Bateria ma zamykać się w pojemności 3400 mAh, nie zabraknie też portu USB-C. Smartfon ma napędzać wydajny Snapdragon 660, choć ta informacja nie jest w stu procentach pewna.

Wydaje się, że największym testem będzie jednak jego wycena. Wiele firm, które ścigają się w segmencie low-endów walczą o naszą uwagę zwłaszcza ceną. Jeśli Sony umiejętnie wkomponuje się w ten nurt i pogodzi specyfikację techniczną z dobrą ofertą zakupową, to nie będę zdziwiony, jeśli Xperia L3 będzie dla wielu osób bardzo ciekawą opcją.

źródło: FCC

na zdjęciu głównym: Sony Xperia XA2 (fot: producenta)