Format 21:9 w Xperii XZ4 jest już w zasadzie pewny

Format 21:9 w Xperii XZ4 jest już w zasadzie pewny

W ostatnim czasie Sony bardzo mocno zmienia flagową rodzinę Xperii. Po ekranie OLED i zagiętych ramkach konstrukcji przyszedł czas na kolejne zmiany związane z wyświetlaczem. Tym razem Japończycy zamierzają wprowadzić na rynek nowy format ekranu.


Sony może być pierwsze

Obecnie na rynku dominują flagowce z ekranem w formacie zbliżonym do 18/19:9. Firma z Kraju Kwitnącej Wiśni chce iść o krok dalej. Zabawne, bowiem dobrze pamiętam, że jeszcze kilka lat temu Sony było sceptycznie nastawione do innego formatu aniżeli 16:9. Najwyraźniej udany eksperyment z rodziną XZ2, a później XZ3 pokazał producentowi, że tego typu rozwiązanie niesie ze sobą całkiem spory potencjał.

Oliwy do ognia dolał niezawodny leakster, @IceUniverse, który poinformował na Twitterze, że XZ4 zaoferuje dokładnie taki format wyświetlacza. Jego zdaniem, smartfon jest zbyt długi. W swoim tweecie porównał go m.in. do iPhona XS Max. No, a co by nie mówić, iPhone XS Max do maluchów raczej nie należy. Długość urządzenia szacuje się na 15,2 cm, czyli mniej więcej tyle, ile oferuje produkt od Apple.

Sony gra odważnie. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że nowa flagowa Xperia będzie smartfonem po prostu długim. Może nawet nieco za długim. Naturalnie, w chwili obecnej opieramy się tylko na domysłach, jednak pokazują one pewien ogólny trend. Nadzieja w tym, że Japończycy umiejętnie wyważą bryłę urządzenia i w jakiś sposób sprawią, że praca z urządzeniem o tak nietypowym formacie ekranu będzie komfortowa.

źródło: @IceUniverse na Twitterze

na zdjęciu głównym: Sony Xperia XZ3 (fot: producenta)