Google nie zawodzi. Łatki bezpieczeństwa z lutego już dostępne dla Pixeli

Google nie zawodzi. Łatki bezpieczeństwa z lutego już dostępne dla Pixeli

Pixele, czyli autorskie urządzenia od Google słyną zwłaszcza z tego, że pracują na czystym Androidzie. Jest to system bardzo szybki, wydajny oraz wolny od zaawansowanych nakładek graficznych. Jego największym atutem zdaje się jednak być błyskawiczna polityka aktualizacji. Ot, dokładnie taka, jak dziś, kiedy w zaledwie cztery dni po rozpoczęciu miesiąca, Google już wydaje uaktualnienia.


Nowa aktualizacja to nie tylko łatki bezpieczeństwa

Wypada rozpocząć od listy urządzeń, dla których firma udostępniła aktualizację. Podejrzewam, że miłośnicy Pixeli nie będą zdziwieni tym, co przeczytają poniżej. Uaktualnienie powinno być dostępne w formie OTA dla wszystkich smartfonów z tej linii. Precyzując:

  • Google Pixel 3 i 3 XL (uaktualnienie PQ2A.190205.001),
  • Google PIxel 2 i 2 XL (uaktualnienie PQ2A.190205.002),
  • Google Pixel i PIxel XL (uaktualnienie PQ2A.190205.003)…
  • …oraz Google Pixel C (uaktualnienie OPM8.190205.001).

Co zmieniło się poza uaktualnieniami z zakresu bezpieczeństwa? Mamy także optymalizację od Qualcomma oraz Nvidii jak i działania optymalizacyjne, które powinny wyeliminować zauważone przez programistów słabostki. Przy okazji dystrybucji oprogramowania firma pochwaliła się też tym, że wzrosło tempo comiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa. Co cieszy, nie tylko dla Pixeli ale i dla urządzeń innych producentów.

Należy spodziewać się tego, że nowe łatki oprogramowania już niebawem rozejdą się na urządzenia innych firm. Coraz więcej smartfonów pracuje pod kontrolą Androida One, nie można też odebrać wielu producentom tego, że faktycznie dopracowali swoją procedurę wydawania uaktualnień softu, dlatego też jest to po prostu kwestia czasu. Pozostaje mieć nadzieję, że firmy, których jeszcze nie można określić w tym temacie mianem prymusów, już niebawem wezmą się za uaktualnienia, dzięki czemu comiesięczna polityka aktualizacji nie będzie czymś niespotykanym, a stanie się raczej standardem.

źródło: AndroidPolice

na zdjęciu głównym: Google Pixel 3, fot: producenta