Google przygotowuje dwa smartfony z półki średniej?

Google przygotowuje dwa smartfony z półki średniej?

Google dopiero co wprowadziło na rynek Pixela 3 i Pixela 3 XL, a już pojawiają się plotki, wedle których to nie koniec nowości. Mało tego, pewne poszlaki wskazują na to, że firma z Mountain View zamierza powalczyć o półkę średnią.


Źródłem plotki jest…kod źródłowy

Historia bierze swój początek w pakiecie APC ARCore v1.5. Z tego pakietu, redakcja serwisu AndroidPolice zdołałą wykopać kilka całkiem interesujących danych. Wśród urządzeń, które mają wspierać ów oprogramowanie, pojawiły się bowiem dwie nowości, skrywane pod nazwami Bonito i Sargo. Są to naturalnie oznaczenia wewnętrzne, jednak szybkie śledztwo wykazało, że żadne z już obecnych na rynku urządzeń nie skrywało się nigdy pod tymi słowami.

Przytoczone wyżej nazwy oraz sam kod źródłowy nie wskazują bezpośrednio na Google. Jeśli jednak powiążemy tę plotkę z wcześniejszymi, wedle których firma przejawiała już zainteresowanie smartfonem, który miałby pracować pod kontrolą Snapdragona 710, to zaczyna robić się nieco ciekawiej. Snapdragon 710, to układ wydajny, jednak bliżej mu do tytułowego średniopółkowca. Słowem, nie spodziewałbym się urządzenia, które mogłoby równać do flagowych Pixeli.

Pewna teoria mówi też o tym, że mogą to być dwa bardzo podobne względem siebie urządzenia, które będą różnić się w zasadzie tylko rozmiarem wyświetlacza. Tu z pomocą przychodzi wyszukiwarka Google. Sargo i Bonito, to ryby. A pośród tej dwójki, Bonito jest po prostu większy. Naturalnie, wchodzimy już tutaj w teorie spiskowe, jednak Google jest jedną z tych firm, która czasem zostawia rozrzucone okruszki, które aż proszą się o połączenie w spójną całość.

Czy ekipa z AndroidPolice połączyła je dobrze? Tego dowiemy się w niedalekiej przyszłości.

źródło: AndroidPolice

na zdjęciu głównym: Google Pixel 3, fot: screen ze strony Google