Honor 10 Lite debiutuje w Polsce. Cena? Bardzo atrakcyjna

Honor 10 Lite debiutuje w Polsce. Cena? Bardzo atrakcyjna

Firma Honor od pewnego czasu radzi sobie na naszym rynku coraz lepiej. Po ciepło przyjętym flagowcu, Honorze 10, przyszedł czas na „budżetową” wersję z dopiskiem Lite w nazwie. Czy ten średniak ma szanse ku temu, aby nieco namieszać na rynku?


Sensowna specyfikacja, świetna wycena

Wypada rozpocząć od tego, że producent zdaje się kierować swój nowy produkt zwłaszcza dla osób młodych. Trudno inaczej wytłumaczyć bardzo mocny akcent, jaki firma kładzie na imponujący aparat selfie, który przynajmniej na papierze wygląda więcej niż dobrze. 24-Mpix oczko aparatu, tryb rozpoznawania scenerii czy wsparcie dla sztucznej inteligencji, to tylko część jego możliwości. Mamy też algorytmy rozpoznawania twarzy oraz tryb upiększenia, który – co brzmi bardzo kusząco – będzie pozwalał na upiększanie z podziałem m.in. na płcie, karnacje oraz oczekiwany efekt.

Sensownie prezentuje się także specyfikacja techniczna:

  • Ekran: 6,21 cala w rozdzielczośći Full HD+ w formacie 19,5:9,
  • RAM: 3 GB,
  • Pamięć na pliki użytkownika: 64 GB + SD do 512 GB,
  • Kamera selfie: 24 Mpix z technologią rozpoznawania twarzy,
  • Aparat: 13 Mpix (f/1,8) + 2 Mpix do głębi,
  • System operacyjny: Android Pie z nakładką EMUI 9,
  • Akumulator: 3400 mAh,
  • Moduły: port audio, WiFi b/g/n, GPS, radio FM, Bluetooth 4.2,
  • Dual SIM: tak, hybrydowy.

Podczas polskiej premiery urządzenia głos zabrał m.in. prezes firmy, George Zhao, który tak określił smartfona:

„HONOR 10 Lite odzwierciedla zaangażowanie marki w tworzenie pięknych i zaawansowanych technologicznie smartfonów pozwalających na robienie idealnych selfie. Chcemy być liderami wytyczającymi szlak całej branży.
Oprócz wyjątkowego designu młodzi ludzie poszukują w smartfonach różnorodnych funkcji i ulepszeń w fotografii selfie. Odpowiadając na ich potrzeby z dumą oddajemy nasze niezrównane narzędzie – Honor 10 Lite”

Jak już wiecie, urządzenie zostało wycenione na 999 złotych. Wszyscy zainteresowani mogą je kupić w następujących wersjach kolorystycznych: czarnym, niebieskim oraz gradientowym, który płynnie przechodzi z niebieskiego w srebrny, „metaliczny”.

źródło: informacja prasowa Honor

zdjęcie główne: z oficjalnej strony producenta