Honor 20 Lite: wycieka cena i specyfikacja techniczna

Honor 20 Lite: wycieka cena i specyfikacja techniczna

Honor to firma-córka Huawei, jednego z globalnych graczy na rynku smartfonów. Mimo wielu podobieństw, nie sposób nie zauważyć, że produkty z logo Honor potrafią dość mocno różnić się od trendu, jaki panuje w Huawei. Czy i tym razem sub-marka zaproponuje urządzenie o ciekawej stylistyce?


4 GB RAM w wersji Lite?

Nie ma co się oszukiwać. Jeśli urządzenie z dopiskiem „Lite” w nazwie ma dobrą specyfikację techniczną, to na naszym rynku zwykle jest to materiał na hit. Najświeższe przecieki dość jednoznacznie sugerują, że Honor 20 Lite może podążać właśnie tą ścieżką. Telefon ma zaoferować ekran o przekątnej 6,2 cala, który będzie pracować w rozdzielczości Full HD+. Dobre wrażenie potęguje obecność 4 GB pamięci RAM.

Im dalej tym lepiej. Smartfon ma zaoferować potrójną kamerę główną (24 Mpix + 2 Mpix + 8 Mpix), 128 GB na dane użytkownika oraz procesor Kirin 710. Cieszy, że producent wziął pod uwagę możliwość rozbudowy miejsca na pliki przez slot kart microSD. Nie powinna też zaskoczyć Was obecność Androida Pie oraz autorskiej nakładki Huawei, EMUI 9. Akumulator ma mieć pojemność 3400 mAh.

Honor 20 Lite, fot za: WinFuture

Top 5 smartfonów z dobrym aparatem głównym: zobacz

Honor 20 Lite zaoferuje też dostęp do NFC oraz slotu na dwie karty SIM, jak i 32-Mpix kamerę do zdjęć typu selfie. Zgodnie z rynkowym trendem, notch ustępuje miejsca „łezce”, dzięki czemu zyskujemy nieco większy obszar roboczy ekranu. Sądzę, że zwłaszcza fani multimediów docenią ten zabieg. No i wreszcie, cena. Serwis źródłowy podaje kwotę 280 euro. W przeliczeniu na złotówki daje nam 1210 PLN. Podejrzewam jednak, że ta cena może jeszcze nieco wzrosnąć.

Data premiery Honora 20 Lite wciąż pozostaje nieznana.

źródło: WinFuture, zdjęcie za WinFuture