Honor 9X ujawnia swoją specyfikację. Czy to materiał na hit?

Honor 9X ujawnia swoją specyfikację. Czy to materiał na hit?

Rynek urządzeń z półki średniej ma się naprawdę dobrze. Producenci powoli uczą się, że w tym segmencie rynku kryje się naprawdę sporo pieniędzy do zarobienia. Wymusza to coraz ostrzejszą rywalizację, na której w ostatecznym rozrachunku skorzystamy my, użytkownicy.


Specyfikacja Honora 9X kusi. Oj, kusi

Serwis źródłowy sugeruje, że ekran smartfona będzie wykonany w technologii LCD. Ma on zamykać się w przekątnej 6,5-6,7 cala, tutaj nie ma jeszcze konkretów. Nie wiadomo, czy firma zdecyduje się na dziurkę w ekranie czy na „łezkę”. Wiemy jednak, że kamerka selfie to 20 Mpix moduł, dzięki czemu o dobrą jakość zdjęć można być więcej niż spokojnym. Wydaje się, że telefon będzie pracował w rozdzielczości Full HD+, jednak serwis źródłowy nie potwierdził jednoznacznie tej informacji.

Zobacz też: TOP 5 tanich smartfonów z dobrym aparatem

Wiemy natomiast, że Honor postawi na potrójną matrycę główną. Można liczyć na 24 Mpix układ główny, 8 Mpix aparat z ultra-szerokim kątem i 2 Mpix kamerkę do generowania efektu głębi. Na papierze wygląda to bardzo dobrze. Jeśli producent nie popełni żadnego błędu na etapie projektowania i oprogramowania, to Honor 9X może okazać się być jednym z najlepszych smartfonów do fotografii mobilnej w swojej kategorii cenowej.

Honor 8X, fot: producenta

Sercem konstrukcji ma być Kirin 810. To nowy procesor, który wykonany jest w 7nm procesie technologicznym. Akumulator ma mieć pojemność 3750 mAh i będzie wspierał szybkie ładowanie 10 W. Niestety, wciąż nie wiemy, jak będzie wyglądała ilość miejsca na pliki użytkownika oraz pamięci RAM. Podejrzewam, że producent wyda co najmniej dwa różne warianty, jednak tutaj wciąż trudno o fakty. Urządzenie będzie pracował0 pod kontrolą Androida Pie, który będzie zmodyfikowany o nakładkę EMUI 9.

Spekuluje się, jakoby premiera Honora 9X miała odbyć się w lipcu.

źródło: GizmoChina

na zdjęciu głównym: Honor 8X, fot: producenta