HTC U12 Plus zadebiutuje 23 maja?

HTC U12 Plus zadebiutuje 23 maja?

HTC to jedna z tych firm, która nie ma stałej, wpisanej na sztywno w kalendarz daty przedstawiania swoich flagowców. Firma próbowała już szczęścia jesienią, a teraz – dla miłej odmiany – spróbuje kupić sobie naszą przychylność wiosną. Dokładniej, 23 maja. Na co czekamy?


Co już wiemy?

HTC U12 Plus nadal skrywa kilka sekretów, jednak o rzekomej specyfikacji flagowca z Tajwanu wiemy już całkiem sporo. Zainteresowanych odsyłam do tego wpisu, gdzie możecie zapoznać się ze szczegółami, a poniżej przedstawiam dla Was najważniejsze informacje w formie podpunktów:

  • Ekran: większy niż 5,7 cala (być może 6 cali), bez „notch’a”, wykonany w formacie 18:9,
  • Procesor: Snapdragon 845,
  • pamięć RAM: 6 GB,
  • pamięć wbudowana: 128 GB + SD do 256 GB,
  • System: Android 8,1 Oreo,
  • Bateria: 3420 mAh,
  • system rozpoznawania twarzy HTC Face Sense

Aparat skrywa tajemnice

Spore rozbieżności pojawiają się w ujęciu matryc głównych. Wspólnym mianownikiem wiodących plotek jest zastosowanie podwójnej matrycy głównej. Nie wiadomo jednak, czy będzie to podwójna, 12-megapikselowa optyka czy – zgodnie z wcześniejszymi przeciekami – duet 16 + 12 Mpx. Wiadomo jednak, że firma z Tajwanu po raz kolejny celuje w jak najniższy parametr światła. Mówi się o świetle F/1,5 co pozwoliłoby HTC pełnoprawnie rywalizować ze smartfonami konkurencji.

HTC U12 Plus /Fot: Phonandroid.com

Zatem, kiedy i za ile?

Trzeciego maja niemiecki oddział HTC poinformował przez Twittera, że smartfon zadebiutuje 23 maja tego roku. Ciekawie jednak prezentuje się rzekoma cena urządzenia. Według informacji, które podał serwis Phonandroid.comflagowiec może kosztować 799 Euro, co daje w przeliczeniu 3400 PLN. Wydaje się, że to ciekawa oferta i w takiej wycenie U12 Plus może wzbudzać spore zainteresowanie potencjalnych klientów.

Naturalnie, czekamy na kolejne przecieki, choćby te, które powiedzą nam coś więcej o Face Sense, aparatach czy ewolucji ściskanych ramek, które producent wdrożył w zeszłorocznego HTC U11. Gdy tylko dotrą do nas jakieś nowe informacje, od razu się nimi z Wami podzielimy 😉

źródło: HTC DE (Twitter), Phonandroid.com

na zdjęciu głównym: HTC U11 Plus /Fot: producenta