Huawei chwali się świetną sprzedażą smartfonów z linii P30

Huawei chwali się świetną sprzedażą smartfonów z linii P30

Najnowsze flagowe smartfony od Huawei są już na rynku od pewnego czasu. Miały ono bardzo mocne wejście w rynek, a szczególną uwagę przyciągały ponadprzeciętne możliwości w zakresie fotografii mobilnej. Huawei właśnie pochwalił się wynikami sprzedaży, jakie udało się wykręcić tym smartfonom.


10 milionów smartfonów z linii P30 w 85 dni

Trzeba zauważyć, że wynik, jaki udało się wykręcić urządzeniom, robi ogromne wrażenie. Zwłaszcza wtedy, gdy odniesiemy go do wyników, poprzednika – rodziny P20. Aby sprzedać 10 milionów smartfonów, firma musiała wtedy czekać aż o 62 dni dłużej. To gigantyczny progres, który świetnie podkreśla, jak daleką drogę przeszła firma. Jednocześnie Huawei chwali się, że – w ujęciu łącznym – udało mu się wprowadzić na rynek 100 milionów smartfonów licząc do końca maja.

Zobacz też: TOP 5 smartfonów Huawei

Huawei P30 Pro – specyfikacja techniczna:

  • Ekran: 6,47-calowy ekran OLED w formacie 19,5 do 9 z rozdzielczością Full HD+ oraz ze zintegrowanym skanerem linii papilarnych,
  • Procesor: Kirin 980,
  • Grafika: Mali G76 MP10,
  • Pamięć RAM: 8 GB,
  • Pamięć na pliki użytkownika: 128/256 GB,
  • Aparat główny: 40 Mpix (f/1.6, OIS) + 20 Mpix (f/2.2) + 8 Mpix teleobiektyw (f/2.4) + czujnik 3D ToF,
  • Kamerka selfie: 32 Mpix (f/2.0),
  • Akumulator: 4200 mAh z szybkim ładowaniem (40W).

Huawei P30 Pro zdobył też pierwszą nagrodę w kategorii „Najlepszy smartfon 2019 roku”, którą przyznaje European Hardware Association. Nie jest to pierwsze takie wyróżnienie dla Huawei, bowiem przed rokiem nagrodę tę zgarnął Huawei P20 Pro. Wszystko to tworzy bardzo pozytywny dla producenta obraz. Nie sposób jednak zapomnieć o tym, że firma jest w centrum wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Czy producent zdoła wyjść na swoje w 2019 roku? Z odpowiedzią na to pytanie trzeba poczekać jeszcze przez kilka miesięcy.

źródło: informacja prasowa