Huawei gra ambitnie. Firma planuje dostarczyć na rynek 200 milionów urządzeń do końca roku. Uda się?

Huawei gra ambitnie. Firma planuje dostarczyć na rynek 200 milionów urządzeń do końca roku. Uda się?

Huawei to firma, która na przestrzeni ostatnich lat przeszła ogromną rewolucję. Krok po kroku, wędrując przez telefony z niższej półki, aż do flagowców, które wyznaczają trendy. Nie powinny więc dziwić ambitne plany oraz imponujące wyniki sprzedażowe firmy z Chin.


W sumie, to połowa planu została już wykonana

18 lipca dyrektor generalny marki poinformował przedstawicieli mediów, że na ten moment udało się zrealizować połowę ambitnego planu. Słowem, od początku roku Huawei już sprzedał sto milionów urządzeń. To naprawdę wielki sukces, który świetnie prognozuje na przyszłość.Warto w tym miejscu zauważyć, że w ciągu ostatnich siedmiu lat sprzedaż smartfonów marki wzrosła o 51%. To najlepiej pokazuje rozmach, z jakim działają Chińczycy.

Ciekawostką jest także to, że Huawei P20 i P20 Pro sprzedały się w ilości sześciu milionów egzemplarzy. Co nie powinno Was zaskoczyć, najlepiej sprzedającym się urządzeniem firmy w maju był natomiast Huawei P20 Lite, który łączy w sobie atrakcyjny design, niezłe możliwości oraz wyważoną wycenę. Firma może też się cieszyć z tego, że ich „sub-marka”,czyli Honor zwiększyła sprzedaż międzynarodową aż o 150%. Sam Honor 10, który w dużej mierze jest wręcz kalką Huawei P20 znalazł trzy miliony nabywców.

Mając na uwadze przypadający na okolice Bożego Narodzenia szał zakupów można spodziewać się tego, że Huawei wykona swój ambitny plan. Mogą pomóc w tym zbliżające się premiery. Huawei, to gracz, który świetnie radzi sobie zarówno w świecie tanich średniaków, jak i topowych flagowców, toteż każdy, kto zdecyduje się na urządzenie z logo tej marki, najpewniej zdoła znaleźć coś dla siebie.

źródło: Sohu

zdjęcie główne: Pixabay