Huawei Mate 30 Pro może zaskoczyć okrągłym obiektywem aparatu głównego

Huawei Mate 30 Pro może zaskoczyć okrągłym obiektywem aparatu głównego

Huawei był zwykle dość powściągliwy w kwestii designu aparatu głównego. Oczywiście, firma grała odważnie jeśli mowa o ilości kamer, jednak zwykle bazowała na układzie opierającym się o prostokąt lub kwadrat. Wiele wskazuje na to, że już niebawem pożegnamy ten trend.


Okrągła obudowa aparatu już nie tylko w Motorolach?

Gdyby ktoś zapytał mnie o to, który producent tworzy swoje obudowy aparatu głównego w oparciu o okrąg, odpowiedź mogłaby być tylko jedna: Motorola. Podejrzewam, że wielu z Was odpowiedziałoby dokładnie tak samo. Chiński gigant chce to zmienić i zgodnie z najnowszymi przeciekami, również zamierza wejść w okrąg. Spekuluje się, jakoby wewnątrz tak zbudowanej matrycy miały znaleźć się czery czujniki, wliczając w to moduł zbliżeniowy 3D ToF.

Zobacz też: TOP 5 smartfonów od Huawei

Jeśli branżowe plotki znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, to Mate 30 Pro zaoferuje też ekran, który będzie pracował przy 90 Hz. Oczywiście, będzie to matryca z rodziny AMOLED. Do tej pory niewielu producentów zdecydowało się na tak odważną decyzję. Wypada tu pochwalić Razera oraz OnePlusa, którzy już oferują swoim użytkownikom odświeżanie 90-Hz. To świetna technologia, która odciąża nasz wzrok i sprawia, że oczy mniej się męczą. Według mnie, już wkrótce kolejni producenci wejdą w ten standard.

Fot za: 91Mobiles

Mówi się, że urządzenie będzie pracowało pod kontrolą Kirina 985. Wisienką na torcie ma być wbudowany moduł Barong 5000, dzięki któremu smartfon będzie oferował wsparcie dla łączności 5G. Z tych bardziej kontrowersyjnych rzeczy, wypada zwrócić uwagę na prawdopodobną dziurkę w ekranie, gdzie znajdzie się kamerka selfie. Nie obraziłbym się, gdyby Huawei zrezygnował z tego pomysłu. Dalsze informacje, na czele z prawdopodobną specyfikacją aparatu głównego jeszcze nie zdążyły wyciec.

źródło: 91Mobiles

na zdjęciu głównym: Huawei P30 Pro, fot: producenta