Huawei Mate X trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku

Huawei Mate X trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku

Wyścig w dość wąskim segmencie składanych smartfonów ostatnimi czasy nieco przycichł. Wiele wskazuje na to, że – za sprawą Huawei – o „składakach” w nieadalekiej przyszłości znów może być głośno. Oto bowiem chiński gigant podzielił się informacją o możliwej dacie premiery sprzętu.


Nie da się nie zauważyć, że producent potrzebował trochę czasu, aby ewoluować ze swoim smartfonem do wersji sprzedażowej. Wkrótce minie osiem miesięcy od jego zapowiedzi. Po drodze najwyraźniej pojawiły się jakieś komplikacje, bowiem urządzenie ostatecznie nie zdołało zadebiutować w drugim kwartale roku. To, co nie udało się w Q2, niemal na pewno uda się w ostatnim kwartale roku. Precyzując, w listopadzie.

Serwis źródłowy informuje, że chińska premiera Mate’a X odbędzie się 15.11.2019. Telefon został wyceniony na kwotę 16999 juanów, co w przeliczeniu daje nam 9100 złotych. Można więc z czystym sumieniem stwierdzić, że będzie to telefon dla elity. Przeciętny użytkownik co najwyżej spojrzy na to urządzenie z zainteresowaniem, po czym odejdzie od stanowiska zakupowego, bo uzna, że taka kwota jest horrendalnie wysoka. Oczywiście, nowości kosztują, jednak nie powiedziałbym, że Mate X będzie powszechnie widywanym sprzętem.

Spekuluje się, jakoby oferowany produkt miał być wyposażony w 8 GB pamięci RAM i 512 GB na dane użytkownika. Założyłbym jednak, że producent zdecyduje się na wypuszczenie Mate’a X w kilku wersjach. Oczywiście, jedną z najgorętszych nowości – poza składanym ekranem – będzie wsparcie dla łączności 5G. To wciąż rynkowa świeżynka, która wzbudza spore zainteresowanie. Tak czy owak, końcówka 2019 roku zapowiada się naprawdę ciekawie.

źródło: AndroidCentral