Huawei P30 Pro złapany w benchmarku. Wyniki są świetne, ale nie najlepsze

Huawei P30 Pro złapany w benchmarku. Wyniki są świetne, ale nie najlepsze

Rodzina P30 od Huawei najprawdopodobniej zadebiutuje pod koniec marca. Można się więc spodziewać tego, że najbliższe dni i tygodnie będą obfitować w kolejne nowinki związane z tymi urządzeniami. Dziś przedstawiamy jedną z takich nowinek – wyniki, jakie P30 Pro zdołał wykręcić w benchmarku Geekbench.


Ci, którzy patrzą na cyferki mogą poczuć niedosyt

Urządzenie oznaczone jako VOG-L29 zostało właśnie złapane w Geekbenchu. Wraz z informacjami o wyniku pomiaru szybkości poznaliśmy też kilka cech specyfikacji technicznej produktu. Najciekawiej wygląda oczywiście 8 GB RAM oraz Android Pie. Gdzieś w tle przemyka oczywiście napędzający konstrukcję procesor, Kirin 980. Podejrzewam jednak, że zastosowanie tego układu nie dziwi w zasadzie nikogo z Was. Ostatecznie, jest to najmocniejszy procesor, jakim Huawei dysponuje.

Warto zauważyć, że wynik P-trzydziestki Pro jest bardzo podobny do tego, jaki udało się osiągnąć Huawei Mate 20 Pro. Cyferki mogą przyprawić o zawrót głowy, jednak uczciwie trzeba tu zauważyć, że do układu A12 Bionic od Apple oraz do Exynosa 9820 od Samsunga odrobinę jednak zabrakło. Sporą rolę może tu jeszcze odegrać optymalizacja oprogramowania, która w ostatecznej wersji smartfona może być jeszcze lepsza niż w – najpewniej – egzemplarzu testowym. Tym samym ostateczny wynik w Geekbench może jeszcze się zmienić.

Fot za: gsmarena

Przypomnijmy, że mówiąc o Huawei P30 Pro mamy na myśli smartfon z potrójnym aparatem głównym z 5-krotnym, bezstratnym zoomem oraz ultra-szerokim kątem. Wersja z dopiskiem Pro zaoferuje 8 GB RAM, a „zwykły” Huawei P30 – w zależności od wersji – 6 lub 8 GB pamięci. Spodziewamy się wersji ze 128 lub 256 GB na dane użytkownika. Wiemy też, że całość będzie napędzać Kirin 980. Dalsze szczegóły, na czele z wyceną smartfonów nadal owiane są tajemnicą.

źródło: gsmarena