Huawei po cichu wprowadza P Smarta Plus. Główną zmianą jest potrójny aparat

Huawei po cichu wprowadza P Smarta Plus. Główną zmianą jest potrójny aparat

Producent z Państwa Środka zaskarbił sobie sympatię wielu osób, wypuszczając na rynek P Smarta 2019. Firma najwyraźniej postanowiła odświeżyć urządzenie, dodając mu „coś ekstra”. Tą dodatkową cechą zdaje się być potrójny moduł aparatu głównego, choć nie jest to jedyna zmiana.


Cena i data premiery pozostają nieznane

Na początku najważniejsza rzecz. Nie wiemy, kiedy urządzenie oficjalnie trafi do dystrybucji europejskiej i jaka będzie jego cena. Jeśli producent utrzyma poziom, jaki wyznaczył „zwykły” P-Smart, nie byłbym zdziwiony, gdyby urządzenie cieszyło się u nas dużą rozpoznawalnością i popularnością. Tym bardziej, że Huawei zamierza walczyć nie tylko ceną, ale też atrakcyjnym designem oraz dobrą, umiejętnie wyważoną, specyfikacją techniczną.

Huawei P Smart Plus 2019, fot: producenta

Uwagę przykuwa ekran, który oferuje charakterystyczną „łezkę”, gdzie producent schował kamerę selfie. Sam wyświetlacz ma przekątną 6,21 cala i pracuje w rozdzielczości Full HD+ przy zachowaniu formatu 19,5 do 9. Całość napędza Kirin 710, a układ graficzny to Mali G51 MP4. Z ważniejszych danych warto też wskazać na 3 GB RAM oraz 64 GB na dane użytkownika. P Smart Plus oferuje też slot na kartę microSD, a akumulator ma pojemność 3400 mAh.

Huawei P Smart Plus 2019, fot: producenta

Najciekawiej wypadają jednak moduły aparatu głównego. Widać, że producent chce wrzucić w rynkowego średniaka odrobinę klasy premium. Aparat główny ma 24 Mpix, a pozostałe dwa moduły to 16-Mpix moduł z szerokim kątem oraz 2 Mpix kamera do głębi. Na stronach firmy nie podano szczegółowej specyfikacji matryc. Z przodu, w „łezce” umieszczono 8-Mpix aparat selfie. Całość pracuje pod kontrolą Androida Pie z nakładką EMUI 9. Z rzeczy, o których warto dopowiedzieć już teraz, na pewno warto wypunktować urządzenie za brak modułu NFC. To dość dziwna zagrywka, bowiem w klasie średniej ta technologia staje się już w zasadzie standardem.

Jeśli pojawią się informacje dotyczące polskiej premiery oraz wyceny, będziemy Was informować. Póki co – czekamy.

źródło: Huawei przez xatakamovil.com