Huawei zaczyna bardzo skromnie. Od MILIONA testerów nowego systemu operacyjnego

Huawei zaczyna bardzo skromnie. Od MILIONA testerów nowego systemu operacyjnego

W wyniku napiętej sytuacji między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, najbardziej poszkodowaną firmą zdaje się być Huawei. Firma trafiła na czarną listę, co znacząco skomplikowało jej plany związane z dalszą ekspansją. Na szczęście dla siebie, producent już od dłuższego czasu opracowywał autorski system operacyjny. I ten system właśnie trafia do testerów.


Milion osób oceni, czy Hongmeng OS (Ark OS) jest gotowy

Informacje pośrednio pochodzą z łańcucha dostaw smartfonów Huawei. Wnioski, jakoby urządzenia z już preinstalowanym Hongmeng OS były dystrybuowane do testerów, pochodzą od Rosenblatt Securities, chińskiej instytucji brokerskiej. Spodziewamy się, że autorska platforma Chińczyków będzie w pełni kompatybilna ze wszystkimi aplikacjami na Androida. Spekuluje się też, jakoby duży nacisk miał być położony na ochronę danych osobowych użytkowników.

Zobacz też: TOP 5 ciekawych smartfonów od Huawei

Wiele osób związanych z autorską platformą od Huawei twierdzi, że soft opiera się na mikro-jądrze, które jest zaskakująco lekkie, dzięki czemu ma cechować się zaskakująco dużą wydajnością. Podobno inżynierowie Huawei dokładnie przeanalizowali rozwiązania, w oparciu o które działa Android oraz iOS. Następnie wyciągnęli swoje wnioski, dokonując w projekcie szeregu ulepszeń.  Producent zdążył już zarejestrować znaki handlowe: Ark OS oraz Hongmeng OS, co pozwala domniemywać, że system może zadebiutować już wkrótce.

Nie sposób nie podsumować tego newsa dywagacją na temat tego, czy nawet najlepszy system operacyjny zdoła wygryźć się w rynek, który tak mocno jest zdominowany przez Androida i Apple. Zapewne wielu z Was świetnie pamięta o tym, że był taki system operacyjny, jak Windows Mobile. Miał swoje minusy, jednak wiele osób wspomina go z nostalgią. A jednak, mimo wsparcia Microsoftu i Nokii, mobilny Windows nie zdołał znaleźć dla siebie niszy. Oby w taki sam sposób nie skończyła platforma od Huawei.

źródło: IndiaShopps

na zdjęciu głównym: Huawei Y6 2019, fot: producenta