Huawei znów dostaje 3-miesięczną licencję

Huawei znów dostaje 3-miesięczną licencję

Wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami dała się nieco we znaki Huaweiowi. Lubiany producent musi między innymi ubiegać się o czasowe licencje ogólne, dzięki którym wciąż może handlować z firmami ze Stanów. Co ważne, firma właśnie uzyskała taki dokument po raz kolejny.


Aż chce się rozpocząć ten wpis słowami „w kolejnym odcinku sagi między USA a Chinami”. Idąc dalej tym tokiem, już teraz musi paść informacja o tym, że Huawei może wziąć kolejny głęboki oddech. Zgodnie z informacjami, które obiegły branżę mobilną, firma z Państwa Środka może kontynuować swoją współpracę aż do 16 lutego 2020 roku. Mówimy tu o firmach, które handlują z Huawei wybranymi komponentami, jak choćby układami scalonymi.

Pośrednio pozwala to stwierdzić, że przez ten czas Huawei nie będzie stanowił zagrożenia dla amerykańskiego bezpieczeństwa narodowego. Ten stan rzeczy ciągnie się za firmą gdzieś od maja, kiedy to relacje między dwoma super-mocarstwami zostały dość mocno nadwyrężone. Huawei pokazał, że potrafi radzić sobie w tak nietypowych warunkach, jednak dostawy niektórych podzespołów wciąż są dla firmy niezbędne.

Co ciekawe, od pewnego czasu można obserwować nieco łagodniejszą retorykę ze strony rządu federalnego. Mówiło się nawet o tym, że firma uzyska aż półroczną zgodę na handel, jednak ostatecznie do tego nie doszło. Wciąż jest parę punktów zapalnych i dopóki obie państwa sobie z nimi nie poradzą, dopóty Huawei nie wróci w pełni do łask. Pozostaje mieć nadzieję, że na unormowanie relacji handlowych nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

źródło: gsmarena

na zdjęciu głównym: Huawei P30 Pro