Idą spore zmiany w MIUI 11

Idą spore zmiany w MIUI 11

MIUI od Xiaomi to jedna z najbardziej zaawansowanych nakładek na Androida na rynku. Producent pracuje właśnie nad wydaniem MIUI 11, którego kolejne tajemnice powoli poznajemy.


Zmodyfikowana belka powiadomień, panoramiczne selfie i nie tylko

Xiaomi od jakiegoś czasu powoli informuje o kolejnych nowościach, jakie przyniesie jedenasta wersja ich nakładki. Dzięki informacjom serwisu źródłowego właśnie dowiedzieliśmy się, że producent wreszcie doda możliwość tworzenia panoramicznych zdjęć selfie. To aż dziwne, ale do tej pory ta funkcja była w produktach Xiaomi niedostępna. Wiemy też, że pojawi się uproszczone menu przełączania kart z poziomu górnej belki nawigacyjnej oraz nowy schemat wykonywania zrzutów ekranu.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy MIUI 11 ujrzy światło dzienne. Nie jest żadną tajemnicą to, że już trwają beta-testy oprogramowania, jednak żadne wiążące decyzje dotyczące premiery wciąż nie ujrzały światła dziennego. Całkiem atrakcyjnie wygląda natomiast lista urządzeń, które dostaną aktualizację do MIUI 11. I właśnie tym akcentem pozwolę sobie zakończyć ten wpis, bowiem producent po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony.

Lista smartfonów Xiaomi, które dostaną MIUI 11:

  • Xiaomi Mi 9, Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Pro, Mi 8 Explorer Edition, Mi 6,
  • Xiaomi Mi Mix 3, Mi Mix 2s, Mi Mix 2, Mi Mix,
  • Xiaomi Mi Note 3, Mi Note 2,
  • Xiaomi Mi 6x, Mi 5c, Mi 5X, Mi 5s, Mi 5s Plus,
  • Xiaomi Redmi Note 7, Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 5, Redmi Note 5A, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 3S, Redmi 3X oraz Redmi S2.

źródło: MyDrivers

na zdjęciu głównym: Xiaomi Mi 9, fot: producenta