Jabra prezentuje słuchawki czwartej generacji

Jabra prezentuje słuchawki czwartej generacji

Branża smartfonów mocno wiąże się ze słuchawkami, których często używamy do słuchania muzyki. Z różnych względów wielu użytkowników rezygnuje z urządzeń dołączonych do zestawu, wybierając rozwiązania firm trzecich. Ot, na przykład od Jabry.


Producent skupił się na poprawie kształtu urządzenia. Wkładka douszna została zmniejszona i przetestowana pod kątem optymalnego użytkowania przez odbiorców końcowych. Jabra Elite 75t jest mniejsza od poprzedniczki o 20%. Co ważne, czas pracy na baterii wzrósł zauważalnie, bo aż o 50%, pozwalając na 7,5 godziny pracy na baterii. Producent zaimplementował też technologię czterech mikrofonów, co ma przekuć się na jeszcze wyższą jakość dźwięku.

Fot: producenta

Warto zauważyć też, że słuchawki są kompatybilne z aplikacją Jabra Sound+. To świetna sprawa, bowiem z poziomu programu na smartfona możemy podkręcić poszczególne tony w taki sposób, by dźwięk był jak najlepiej spersonalizowany z naszymi oczekiwaniami. Cieszy też to, że słuchawki oferują technologię szybkiego ładowania z wykorzystaniem złącza USB-C. Ten standard jest już niemal powszechny, dlatego też decyzja producenta dobrze wpisuje się w ten trend. Miło, że nie ma tu archaicznego microUSB.

Jabra Elite 75t jest kompatybilna z popularnymi asystentami głosowymi, wliczając w to Alexę, Siri oraz Asystenta Google. Moduł Bluetooth 5.0 pomaga w zastosowaniu szybkiego połączenia bezprzewodowego. Słuchawki będą dostępne w dwóch kolorach: TItanium Black oraz Gold Beige. Nieczęsto piszemy dla Was o słuchawkach, jednak wydaje się, że propozycja od Jabry jest jedną z tych innowacji, koło których trudno będzie przejść obojętnie.

źródło: informacja prasowa