Jak przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie?

Jak przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie?

Przywracanie ustawień fabrycznych, to jedna z kluczowych funkcji w smartfonie z Androidem. Może ona okazać się być pomocną nie tylko wtedy, gdy chcemy pozbyć się naszych ustawień, bo sprzedajemy urządzenie, ale i wtedy, gdy nasz smartfon zaczął działać znacznie wolniej. Jak przeprowadzić ten proces?


Krótki wstęp, czyli „o czym warto wiedzieć”

Przywracanie ustawień fabrycznych jest bardzo łatwe i nie wymaga od użytkownika zbyt wiele czasu. Warto jednak przypomnieć, że decydując się na ten krok, usuwamy nie tylko naszą historię połączeń czy aplikacje, ale też zdjęcia bądź historię SMS-ów. Z tego też względu, przed dokonaniem tego zabiegu warto upewnić się, że ważne dla nas dane zostały zabezpieczone.

#1 Ustawienia -> zarządzanie ogólne -> resetowanie

Rozwijamy górną belkę nawigacyjną Androida, tapając raz na ikonkę śrubki. Następnie, odnajdujemy podmenu zarządzenia ogólne i wchodzimy w ten element interfejsu. W tym miejscu możemy wybrać opcję Resetowanie, aby zapoznać się z kilkoma możliwościami, jakie daje nam telefon.  Jeśli wybierzecie opcję „Ustawienia fabryczne”, ukaże się lista kont, do których jesteśmy zalogowani, a do których utracimy dostęp po wyczyszczeniu urządzenia.

Warto też zauważyć, że ten element interfejsu może różnić się w zależności od producenta naszego smartfona. Można sobie z tym poradzić bardzo prosto. Będąc w ustawieniach, wpiszcie w wyszukiwarkę słowo „fabryczne”. Po krótkiej chwili urządzenie wyświetli dla Was szybki skrót, który poprowadzi Was do tego miejsca, gdzie można wyczyścić nasze urządzenie, bez względu na to, czyje logo ono posiada.

#2 Przywracanie ustawień fabrycznych

Jeśli będziecie już w tym miejscu, warto rozważyć zaznaczenie opcji wykonania kopii danych, które znajdują się na urządzeniu. Polecam tę funkcję zwłaszcza tym, którzy chcą zachować swoje urządzenie. Po wybraniu odpowiedniej opcji, wprowadzeniu naszego wzoru bezpieczeństwa lub kodu PIN, urządzenie zresetuje się.

# 3 Resetowanie smartfona

Cały proces odbędzie się automatycznie, użytkownik nie musi nic robić. Warto pamiętać o tym, że czyszczenie telefonu do zera może zająć nawet kilka minut. Po zakończeniu całego procesu, przywita Was instalator Androida. Ten sam, który widzieliście podczas pierwszej konfiguracji urządzenia. Jeśli wybraliście wcześniej tworzenie kopii zapasowej, to teraz, w odpowiedniej zakładce instalatora, będzie można aktywować tę funkcję.

zdjęcie główne z: Pixabay