Jak zrobić zdjęcie 3D na Facebooku? To całkiem proste

Jak zrobić zdjęcie 3D na Facebooku? To całkiem proste

Facebookowi co jakiś czas udaje się wprowadzić nowość, która cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony społeczności. Wydaje się, że jedną z takich funkcji będą „Zdjęcia 3D”, które gigant social-mediów właśnie wprowadził do Polski.


Polub Fanpage i… (niemal) gotowe

Deweloper podszedł do sprawy dość ciekawie. Nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania. Oczywiście, wymagana jest najnowsza wersja Facebooka, którą pobierzecie ze Sklepu Play. Jeśli już takową posiadacie, to wystarczy, że polubicie profil Facebook 360. Jeśli chcecie, by efekt był widoczny od razu, polecam Wam zresetowanie aplikacji lub całego smartfonu. Po takim zabiegu, gdy będziecie chcieli wrzucić na Fejsa nowe treści, powinniście zobaczyć nową funkcję: 3D Photo.

Narzędzie to wybiera te zdjęcia z galerii, które były wykonane w orientacji pionowej, dając możliwość ich konwersji do 3D. Cała procedura trwa ledwie kilkanaście sekund. Po zakończeniu działania oprogramowania możecie jeszcze poruszać smartfonem by zobaczyć, jak efekt 3D wygląda w praktyce. Sprawdzałem ten tryb na kilku zdjęciach robionych przy zgoła różnych warunkach i muszę odnotować, że narzędzie radzi sobie zaskakująco dobrze.

Nie wiadomo, czy deweloper będzie rozwijał ten tryb dalej, jednak wypada pogratulować Facebookowi stworzenia trybu, który wnosi nieco świeżości w skostniały świat fotografii mobilnej. Nie trzeba mieć drogiego smartfona z najwyższej półki cenowej, by wykonywać zdjęcia, które będą stylizowane na trójwymiar. Jak dla mnie, świetna sprawa. Kończąc, pozwolę sobie nadmienić, że Facebook 360 nie prosi o żadne dodatkowe pozwolenia do przeglądania Waszych plików. To kolejny atut. Tym razem dedykowany tym, którzy szanują prywatność.

źródło: własne, opr. własne

zdjęcie główne z: Pixabay