Jeden ze smartfonów Galaxy S10 dostanie płaski wyświetlacz

Jeden ze smartfonów Galaxy S10 dostanie płaski wyświetlacz

Samsung do pewnego czasu bardzo płynnie rozgraniczał swoją flagową ofertę.  Kto chciał, ten kupował flagowca z płaskim ekranem, a kto chciał, kupował ekran z zagiętymi ramkami, tzw. EDGE. Wiele wskazuje na to, że po dłuższej przerwie, producent znów zamierza wrócić do tych praktyk.


„Flat” będzie, ale tylko w standardowym S10

Zgodnie z informacjami, do jakich dotarł serwis Phonearenaszansa na płaski ekran w zbliżającym się flagowcu jest. Mało tego, jest to szansa naprawdę spora. Serwis powołuje się na informacje od dostawców materiałów do wyświetlaczy, z których wynika dość jasno, że najtańszy smartfon z linii Galaxy S10, zaoferuje wyczekiwany przez wielu, płaski ekran.

Mówi się, że producent postawi na wyświetlacz o przekątnej 5,8 cala. Większy z reprezentantów linii Galaxy dostanie ekran o przekątnej 6,2 cala. Jednak ten wyświetlacz będzie już zagięty, najpewniej nawiązując dość mocno do tego, co oferował chociażby Samsung Galaxy S9+. Warto jednak zwrócić uwagę na jeden drobny szczegół, który ma wyróżniać wyświetlacze w dziesiątej Galaktyce.

Wiele wskazuje na to, że producent zamierza wykorzystać nową i ulepszoną technologię OLED, skrywaną pod roboczą nazwą „M9”. Tegoroczny Samsung Galaxy S9, S9+ i najnowszy Note pracowały na ekranie, którego technologia wykonania została oznaczona jako M8. Niestety, ale w chwili obecnej szczegóły zmodernizowanego ekranu pozostają nieznane.

źródło: Phonearena

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 9 (fot: własne)