Już wiemy, kiedy Samsung oficjalnie zaprezentuje rodzinę Galaxy Note 10

Już wiemy, kiedy Samsung oficjalnie zaprezentuje rodzinę Galaxy Note 10

Tegoroczny debiut Notatników od Samsunga będzie pod kilkoma względami wyjątkowy. Nie sposób nie zauważyć, że po raz pierwszy w historii, firma przedstawi więcej niż jedno urządzenie, które będzie przynależeć do serii Note 10. Czy to zmiana na lepsze czy na gorsze? Trudno ocenić. Co ważne, wiemy, kiedy ta zmiana na oficjalnie nadejść.


Bez owijania w bawełnę, Note 10 wystartuje 7 sierpnia

Event Samsung Unpacked, na którym zobaczymy Note’a 10 odbędzie się w Nowym Jorku, w centrum Barclays. Dla fanów serii będzie to pewnego rodzaju sentymentalna podróż do przeszłości, bowiem firma prezentowała już w tym miejscu Samsunga Galaxy Note 9. Na zaproszeniu widać białą końcówkę rysika S-Pen, która od zawsze jest jednym z głównych znaków rozpoznawczych rodziny Note. Trudno domniemywać, czy duża ilość białego tła zdradza coś więcej czy to pewnego rodzaju ozdobnik, który tylko ma przykuć uwagę odbiorcy.

Zobacz też: TOP 5 smartfonów od Samsunga

Wiemy, że pośród innowacji, na jakie stawia producent znajdzie się też długo wyczekiwana, szybka ładowarka. Jak dotąd tylko dwa smartfony producenta mogły poszczycić się modułami o mocy 25 W. Mowa o Samsungu Galaxy S10 5G oraz Galaxy A70. Jak na rynkowego giganta, jakim bez wątpienia jest Samsung, nie jest to najlepszy wynik. Karta ma odwrócić się już wkrótce. Zgodnie z informacjami leakstera Ice Universenie można wykluczyć tego, że Samsung Galaxy Note 10 podwoi wymieniony wyżej wynik, oferując ładowarkę 50 W.

Wiemy też, że producent zamierza przebudować układ aparatu głównego. Co jednak najważniejsze, wiele serwisów branżowych skłania się ku temu, jakoby główny moduł aparatu był tylko nieznaczną ewolucją względem Samsunga Galaxy S10+. Spore zmiany dosięgną też wyświetlacza. Doczekamy się ekranu z dziurką, jednak ta – w przeciwieństwie do Galaxy S10 – będzie ulokowana w centralnej części urządzenia.

Można domniemywać, że to właśnie wyświetlacz będzie wzbudzał największe kontrowersje. Pytanie, czy producentowi uda się od niego odciągnąć uwagę odbiorców, przekonując ich do siebie ważnymi nowinkami, jak choćby odczuwalnie lepszym aparatem głównym czy wsparciem dla sieci 5G. Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznamy już niebawem, bo 7 sierpnia.

źródło: AndroidCentral

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 9, fot: własne