Kiedy Android Q na Xiaomi Mi 9? Już niebawem

Kiedy Android Q na Xiaomi Mi 9? Już niebawem

Android Q to wciąż towar luksusowy. Najnowsza wersja zielonego systemu operacyjnego jest stale rozwijana, efektem czego niezbyt pokaźna ilość smartfonów ma do niej dostęp. Co jednak najważniejsze, prace trwają. A dobra wiadomość jest taka, że w swoich pracach nad wprowadzeniem Androida Q, Xiaomi nie zostaje z tyłu stawki.


Jeszcze troszkę. Zapewne kwartał

W uprzywilejowanej sytuacji są klienci firmy z Chin. Tak się składa, że Chińczycy i osoby, które korzystają z ichniejszej wersji MIUI, mogą dołączyć do fazy beta-testów nowego Androida. W chwili obecnej z tego typu testów wyłączono wersję Global, która jest później rozprowadzana na kolejne rynki, wliczając w tym i nasz rodzimy. Nie wiadomo czy Xiaomi zmieni swoją decyzję, jednak gdyby trzymać się faktów, to wygląda na to, że europejczycy poczekają na Androida Q odrobinę dłużej.

Zobacz też: TOP 5 smartfonów od Xiaomi

Zatem, kiedy ten Android Q? Powinien zadebiutować w kolejnym kwartale roku. Jeśli spojrzycie na kalendarz, to nagle okaże się, że to wcale nie tak dużo czasu. Nie sposób nie nadmienić w tym miejscu, że Xiaomi nie tylko walczy z czasem w ujęciu aktualizacji Androida, ale stale dopieszcza swoją autorską nakładkę, MIUI. Najnowsza wersja charakterystycznego dla producenta interfejsu już niebawem powinna pojawić się na wielu smartfonach z logo Xiaomi i Redmi na pokładzie.

Xiaomi Mi 9, fot: producenta

Kończąc, przypomnę Wam pokrótce, że Xiaomi Mi 9 jest smartfonem, który jako chyba pierwszy dystrybuowany w Polsce flagowiec dosłownie wyprzedał się na pniu. Trzeba było czekać na kolejne dostawy urządzenia. Oczywiście, kluczową rolę odgrywa tu niesamowicie atrakcyjna wycena oraz świetna specyfikacja techniczna, na czele z matrycą Sony IMX586, na którą składa się trio 48 Mpix (f/1.75)+ 12 Mpix (f/2.2) + 16 Mpix (f/2.2). Z pełną specyfikacją i ceną Xiaomi Mi 9 możecie zapoznać się tutaj.

źródło: MIUI